Шум і дзвін у вухах можуть вражати протягом усього життя: лікарі

Сьогодні, 3 березня, відзначається Всесвітній день слуху
Згідно зі статистикою, близько 750 млн людей у світі хоч одного разу зазнали шуму у вухах. До такого розладу слід ставитись дуже уважно. Адже він може бути симптомом деяких нейродегенеративних захворювань, наголошують лікарі
— Сприйняття звуків та голосу — це складний процес, який починається у вусі. Його клітини, що стимулюються звуком, генерують нервовий імпульс, який досягає головного мозку, де потім ідентифікується. У разі тинітуса зовнішній слуховий стимул відсутній, і клітини рухаються самі, генеруючи ці фантомні звуки. Такий стан може виникнути як після акустичної травми, так і стати першою ознакою старіння вуха, або пресбікузису. Це явище минуще. Адже клітини відновлюються, і шум у вухах зникає, — заявила професор отоларингології Університету Катанії (Італія) Аріанна ді Стадіо.
Однак іноді спостерігається стійкий шум у вухах. За словами експерта, такий стан може бути викликаний запаленням слухової області у головному мозку внаслідок периферичного подразника, що виходить із вуха. Якщо клітини вуха вмирають, вони більше не можуть надсилати сигнали, та шум у вухах повинен зникнути. Однак іноді запалення певної області мозку може залишатися активним навіть за відсутності стимулу від вуха.
— Якщо такі проблеми пов'язані зі старінням, то допоможуть харчові добавки. Але спочатку треба виключити можливість розвитку неврологічних захворювань. Так, деякі з них, як розсіяний склероз, можуть супроводжуватися шумом у вухах. У цьому випадку позбавитися його можна за допомогою лікарських засобів проти нейрозапалення, — підкреслила експерт, передає інформаційне агентство ANSA.
Якщо шум і дзвін у вухах спостерігаються понад 72 години, слід звернутися до фахівця, який призначить лікування. Це допоможе запобігти розвитку хронічної форми розладу.
Читайте також: Погіршення слуху може бути ранньою ознакою деменції: дослідження