CDC: у США інфікування Kraken становить 85%, всі інші варіанти COVID-19 зникли

Дата створення: 03 березня, 13:48
Дата оновлення: 03 березня, 13:52
CDC: в США инфицирование Kraken составляет 85%, все остальные варианты COVID-19 исчезли фото

Згідно з даними, виняток становлять підваріанти BQ.1 та BQ.1.1. На них припадає 11,6% випадків зараження

Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) повідомляють, що підваріант XBB.1.5, або Kraken, діагностується у 85% пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Інші варіанти майже зникли, за винятком BQ.1 та BQ.1.1, які разом досягають 11,6%.

Вірус почав поширюватися на Східному узбережжі, де зараз його розповсюдження перевищує 90%. Тепер XBB.1.5 домінує по всій країні. Однак це не вплинуло на збільшення кількості інфекцій чи госпіталізацій. Ситуація у США не має аналогів у світі.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомляє, що варіант XBB.1.5 має 29,6% генетичних послідовностей, загальних у глобальному масштабі. Однак його відсоткова частка не відображає його фактичну глобальну поширеність через різні заходи щодо секвенування між різними країнами. Але дані свідчать про інше.

Фахівці зазначають, що інфікування Kraken збільшилось і у Європі. Так, в Італії зараження вірусом XBB.1.5 становить 13,3%, що є різким збільшенням порівняно з попереднім місяцем, коли Kraken діагностувався у 1% пацієнтів.

Читайте також: ВООЗ відмовляється від розслідування пандемії COVID-19