Випадання волосся вказує на захворювання щитоподібної залози: лікарі

Дата створення: 07 березня, 13:01
Дата оновлення: 07 березня, 13:15
Выпадение волос указывает на заболевания щитовидной железы: врачи фото

Випадання або зміни зовнішнього вигляду волосся сигналізують про проблеми зі здоров'ям

1. Хронічний стрес

Поява сивини багато в чому залежить від спадкової схильності. У 2016 році вчені ідентифікували ген IRF4, який відповідає за сивину.

Однак рання сивина може бути результатом хронічного стресу. Він викликає пошкодження ДНК, що зменшує кількість пігментів, які фарбують, у волосяних фолікулах, а також сприяє випаданню волосся.

2. Гіпотиреоз

Гіпотиреоз характеризується нестачею гормонів щитоподібної залози, що відбивається на зовнішньому вигляді волосся. Вони стають тонкими, тьмяними та сухими. Якщо не приймати спеціальні препарати, то стан волосся може погіршитися, а волосся стане випадати.

3. Анемія

Залізодефіцитна анемія, або недокрів'я, призводить до зміни зовнішнього вигляду волосся та нігтів. Лікарі вважають, що це пов'язано з низьким рівнем заліза, необхідним для багатьох біологічних та хімічних реакцій, включаючи ріст волосся.

5. Гормональний дисбаланс

Андрогенетична алопеція пов'язана з гормональним дисбалансом — з надлишком андрогенів, чоловічих статевих гормонів. Андрогени грають провідну роль як при жіночому, так і чоловічому облисінні.

Випадання волосся також пов'язане з раптовими змінами рівня естрогену, наприклад, під час вагітності або після припинення приймання протизаплідних пігулок.

Читайте також: 80% випадків чоловічого облисіння викликано генами: експерт