Надмірна вага збільшує ризик передчасної смертності більш ніж на 20%

Дата створення: 09 березня, 12:35
Дата оновлення: 09 березня, 13:08
Избыточный вес увеличивает риск преждевременной смертности более чем на 20% фото

За даними досліджень CU Boulder, наслідки ожиріння можуть бути набагато серйознішими, ніж вважалося раніше

Вже багато років ожиріння вважається небезпечним хронічним захворюванням. І хоча опасистих людей, чий індекс маси тіла (ІМТ) понад 30, не так і багато, лікарів непокоїть той факт, що багато пацієнтів мають зайву вагу.

— Вважається, що підвищений ІМТ не збільшує ризик передчасної смертності, доки не досягне максимальних рівнів. А надмірна вага нібито має певні переваги для здоров'я. Однак це не так, — каже співавтор дослідження, демограф Райан Мастерс.

Вчені протягом 20 років аналізували історії хвороб 1830 осіб. Вони обрали тих, хто на момент дослідження мав нормальну ІМТ, але десятьма роками раніше — надмірну вага чи ожиріння. Виявилося, що їхній стан здоров'я був набагато гіршим, ніж у тих учасників експерименту, вага яких не змінювалась.

Доктор Мастерс звернув увагу на те, що надмірна вага є причиною розвитку багатьох захворювань, при яких людина різко худне.

— Ожиріння збільшує ризик передчасної смертності на 22–91%. Це дуже небезпечно, тому необхідно стежити за тим, щоб ІМТ не виходив за межі норми, — наголосив Райан Мастерс, повідомляє Radio ZET.

Читайте також: Ожиріння скорочує життя на п'ять років: вчені