Цей препарат збільшує ризик розвитку ішемічної хвороби серця на 34%

Дата створення: 10 березня, 10:42
Дата оновлення: 10 березня, 10:56
Этот препарат увеличивает риск развития ишемической болезни сердца на 34% фото

Кардіологи не рекомендують приймати канабіс у ранньому віці

Канабіс, або марихуана, давно використовується в медицині. Вважається, що ця рослина м'яко впливає на організм. Проте фахівці Італійського товариства кардіологів (Sic) зазначають, що застосування канабісу «може збільшити ризик розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС) та згодом сприяти появі серцевого нападу чи інсульту». Аналогічної думки дотримуються американські спеціалісти.

Вчені Університету Каліфорнії (США) проаналізували дані 175 000 пацієнтів. Вони оцінили кореляцію між вживанням продуктів, отриманих з канабісу, та частотою виникнення ішемічної хвороби серця у наступні роки. І довели, що є ефект «доза-реакція», коли збільшення вживання марихуани підвищує ймовірність розвитку серцево-судинних проблем.

— Як відомо, застосування інших наркотиків, наприклад кокаїну, часто викликає серцеві напади у молодих людей. Нові дані вказують, що споживання більш поширених наркотиків, таких як марихуана або гашиш, отриманих з канабісу, також може бути небезпечним. Тому їх не можна застосовувати постійно, особливо у ранньому віці, — зазначив президент Sic Паскуале Перроні Філарді, передає інформаційне агентство ANSA.

Дослідження представлене на щорічних зборах Американського коледжу кардіології у Новому Орлеані.

Читайте також: Аспірин пов'язаний з підвищеним ризиком серцевої недостатності: вчені