В Україні вакциновані від коронавірусу 80% медиків і 62% педагогів

Дата створення: 27 вересня, 10:34
Дата оновлення: 10 листопада, 15:19
В Украине вакцинированы от коронавируса 80% медиков и 62% педагогов фото

Про це поінформував головний державний санлікар України Ігор Кузин. Він уточнив, що станом на 23 вересня 2021 р. майже 80% співробітників медичних установ отримали імунізацію від Covid-19 однієї дозою вакцини, 63% - повністю вакциновані. Щодо вакцинації педагогів, то тут темпи вакцинації трохи нижчі: одну дозу вакцини отримали 62% співробітників сфери освіти, 42% педагогів - пройшли повну імунізацію від Covid-19.

Ігор Кузин повідомив, що у порівнянні з літнім періодом, рівень вакцинації дещо зменшився: усереднений показник рівня вакцинації на сьогодні становить 107 тис щеплень за 1 добу. При цьому рівень вакцинації в останній тиждень дещо зріс і склав «плюс» 22%, по відношенню до показника вакцинації минулого тижня. На думку Ігоря Кузіна вже у вересні-жовтні 2021 р. темпи вакцинації знову зростуть.

І ще одна важлива новина прозвучала від головного державного санлікаря України: вакцинацію від коронавірусу можуть зробити обов'язковою для представників ряду професій. Мова зокрема йде про представників таких професій, як: співробітники освітніх закладів, центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також працівників місцевих держадміністрацій.

У МОЗ поінформували, що в Україні імунізовані 1-ю дозою від коронавірусу вакциновані 12% населення. Всього на 26 вересня 2021 р. щеплено вже 6,7 млн українців, з них повністю імунізовані і отримали дві дози - 5,4 млн.

«МП» нещодавно писала матеріал на тему «Вакцинація людей, які перенесли Сovid-19: чому не враховується природний імунітет?»

Як зазначає BMJ, за оцінками Центрів з контролю і профілактиці захворювань США (США), отримали зараження Соvid-19 більше 100 мільйонів американців. При цьому з'являється все більше даних, що природний імунітет також захищає, як і вакцинація. Проте, керівництво громадської охорони здоров'я заявляє, що вакцина потрібна кожному. Чому? Відповідь - у статті на «МП».