Це страшне захворювання головного мозку вражає алкоголіків: вчені

Дата створення: 13 березня, 14:06
Дата оновлення: 13 березня, 14:08
Это страшное заболевание головного мозга поражает алкоголиков: ученые фото

Енцефалопатія Верніке є небезпечним неврологічним захворюванням, яке виникає внаслідок хронічного дефіциту вітаміну B1. Якщо це захворювання не лікувати, воно може призвести до розвитку психозу Корсакова і навіть смертності

Алкоголь поступово руйнує кожний орган людини. Особливо небезпечні зміни відбуваються у нервовій системі. Чим довше триває отруєння спиртним, тим серйознішими будуть такі зміни. Одним з них є енцефалопатія Верніке, на яку страждають майже 10% алкоголіків.

Синдром Верніке є незвичайною формою амнезії, коли хворого відрізняє сплутаність свідомості. Якщо це захворювання не лікувати, воно може перейти в синдром Корсакова, для якого характерна тривала амнезія.

Крім психічних симптомів, таких як порушення сприйняття, надмірного збудження, відсутності контролю за мовленням, спостерігаються і фізичні симптоми захворювання. Серед них — задишка, тахікардія, парези.

Вчені вважають, що дефіцит вітаміну В1 може спричинити таку реакцію головного мозку. Енцефалопатія Верніке спостерігається у пацієнтів після баріатричної операції, людей похилого віку або тих, які недоїдають. Однак найчастіше вона вражає тих, хто зловживає спиртним. Тому вчені радять пити його у малих дозах.

Читайте також: Вітамін D може знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 40%: дослідження