Кожен другий хворий на депресію схильний до розвитку інсульту: дослідження

Дата створення: 16 березня, 09:11
Дата оновлення: 16 березня, 13:05
Каждый второй больной депрессией подвержен развитию инсульта: исследование фото

Депресія пов'язана не лише з проявом психологічних симптомів, таких як пригнічений настрій, а й з розвитком серцево-судинних захворювань

Вчені Університету Голуея (Ірландія) вивчили медичні карти 26 877 осіб старше 62 років. Дослідники врахували схильність учасників експерименту до серцево-судинних захворювань, діабету та депресії.

Протягом дослідження у 13 000 осіб було діагностовано інсульт. При цьому у 18% з них спостерігалися симптоми депресії.

Після того, як були враховані такі фактори ризику, як вік, рівень фізичної активності та спосіб життя, для людей з симптомами депресії ризик розвитку інсульту становив 46%. Його рівень залежав від кількості симптомів депресії. Так, учасники, які повідомили про один-два симптоми депресії, були схильні до розвитку інсульту на 35% більше. Ті, у кого відзначалося три-чотири симптоми, — на 54%. І у тих, хто мав п'ять і більше симптомів депресії, ризик розвитку інсульту підвищувався на 58%.

Крім того, дослідження показало, що у людей з депресивними симптомами, які перенесли інсульт, процес реабілітації проходив важче і довше, ніж у тих, у кого не спостерігалося цього психологічного розладу.

Дослідження опубліковано у журналі Neurology.

Читайте також: Прихована депресія проявляється болями в серці та животі: лікар