Цей напій життя викликає небезпечне онкологічне захворювання у чоловіків

Дата створення: 16 березня, 09:34
Дата оновлення: 16 березня, 10:06
Этот напиток жизни вызывает опасное онкологическое заболевание у мужчин фото

Наявність нітратів у воді сприяє розвитку раку передміхурової залози

Як шкідливі речовини потрапляють в організм

Дослідники з Барселонського інституту глобальної охорони здоров'я (ISGlobal) виявили, що нітрати, які споживаються разом із водопровідною водою або водою у пляшках, можуть сприяти розвитку цього типу раку.

Нітрати та тригалометани (ТГМ) є двома найбільш поширеними забруднювачами питної води. Нітрати найчастіше надходять із сільськогосподарських добрив та гною тварин. В результаті випадання опадів вони вилуговуються у ґрунт і річки, а потім з них потрапляють у питну воду.

За словами дослідника Крістіни Вільянеуева, «нітрати є частиною природи, але ми, люди, змінили його природний цикл».

Тригалометани (ТГМ) утворюються після знезараження питної води хлором. Нітрити можуть надходити в організм тільки при прийманні внутрішньо, тоді як ТГМ також можуть всмоктуватися під час купання та вдихатися з повітрям.

Допоможе дієта

Щоб оцінити зв'язок між ризиком розвитку раку передміхурової залози та довгостроковим впливом нітратів та ТГМ у питній воді, вчені обстежили 697 пацієнтів з раком передміхурової залози. У 97 хворих спостерігалася агресивна форма пухлини. До контрольної групи увійшли 927 здорових учасників.

Концентрація впливу нітратів та тригалометану оцінювалася на основі місця проживання учасників дослідження та кількості споживаної ними води.

Виявилося, що люди, які споживають разом з водою понад 14 мг нітратів на добу, схильніші до розвитку цього онкологічного захворювання. Вони втричі частіше розвивався агресивний рак передміхурової залози у порівнянні з людьми, які споживали ці сполуки на низькому рівні, до 6 мг на день.

Фахівці припускають, що негативний вплив нітратів на організм можна зменшити за допомогою дієти. Достатньо збільшити кількість споживання фруктів та овочів. Антиоксиданти, вітаміни та поліфеноли, що містяться в них, пригнічують утворення канцерогенних сполук у шлунку.

Читайте також: Вода з лимоном може запобігти розвитку ожиріння та цукрового діабету ІІ типу: вчені