Електронна капсула дозволяє досліджувати систему травлення

Дата створення: 16 березня, 09:51
Дата оновлення: 16 березня, 09:53
Электронная капсула позволяет исследовать пищеварительную систему фото

Вчені технологічних інститутів Каліфорнії та Массачусетсу, а також лікарні Бригам енд Уоменс (США) створили інноваційну капсулу, яка аналізує стан травної системи та показує її положення з міліметровою точністю

Понад 30% людей у світі страждають від різних захворювань травної системи. Для їхньої діагностики використовують такі методи, як ендоскопію, рентген, гастроскопію або колоноскопію. Проте вони мають проводитися в умовах стаціонару. Крім того, болючі для пацієнтів. Тому багато хто боїться обстеження, що призводить до розвитку серйозних ускладнень. Однак невдовзі все може змінитися.

Американські вчені розробили електронну капсулу, яка дозволяє провести фундаментальне дослідження віддалено.

— Проковтнутий бездротовий пристрій, завдяки тривимірній системі відстеження GPS, дозволяє в режимі реального часу побачити стан травної системи. Такий простий метод діагностики має низку клінічних переваг і не завдає пацієнту дискомфорту, — розповів керівник дослідження, професор Джованні Траверсо в інтерв'ю журналу Nature Electronics.

Подібний підхід використовувався і раніше. Однак тоді неможливо було визначити точне положення капсули. Спеціально розроблена система дозволяє відстежувати проковтну капсулу з точністю до 1 мм. Механізм передбачає використання котушок, що утворюють складне магнітне поле. Однак поки що розробники успішно протестували свій винахід тільки на тваринах. Дослідження продовжується.

Читайте також: Розумний годинник допоможе виявити COVID-19 ще до появи симптомів