Вчені назвали безпечний метод контрацепції для чоловіків

Дата створення: 17 березня, 09:50
Дата оновлення: 17 березня, 09:54
Ученые назвали безопасный метод контрацепции для мужчин фото

Результати досліджень за 15 років довели, що вазектомія, яка включає розрізання і перев'язування сім'явивідних проток, пов'язана з мінімальним ризиком інфікування

Хірурги Британського товариства проаналізували дані про 94 082 вазектомії, проведені з 2006 по 2021 рік. Для оцінки стану здоров'я пацієнтів використовувалися дві анкети: одна заповнювалася на день операції, а інша — через чотири місяці після неї.

Дослідження показало, що вазектомія безпечніша, ніж передбачалося раніше. Так, раніше експерти Британської асоціації урологів (BAUS) вважали, що найбільш поширене ускладнення при вазектомії — біль у мошонці — становить 5%. Проте проведений аналіз показав, що трохи понад 0,12%.

Ризик післяопераційного інфікування досі оцінювався у 2–10%, фактично він становить 1,3%. Те саме стосується і гематом. Ризик їх виникнення становить не 2–10%, а лише 1,4%.

Також вчені уточнили дані щодо активності сперматозоїдів. Так, через три місяці після операції рання рухливість сперми спостерігалася у 0,5% пацієнтів (раніше вважалося у 0,4%). Пізня недостатність сперми, яка виникає при перев'язуванні сім'явивідних проток, відбулася всього у 10 пацієнтів, або у 0,014% (раніше передбачалося, що у 0,05%).

— Ці цифри можуть спонукати більше чоловіків використовувати вазектомію, яка є ефективним та безпечним методом контрацепції, — зазначив провідний дослідник Джуліан Пікок, повідомляє Radio ZET.

Результати дослідження були представлені на конгресі Європейської асоціації урологів у Мілані (Італія).

Читайте також: Чоловіки-велосипедисти повинні періодично стояти на педалях: вчені