Названий фактор, який підвищує у вагітних жінок ризик розвитку діабету у 5 разів: дослідження

Дата створення: 17 березня, 11:02
Дата оновлення: 17 березня, 11:24
Назван фактор, который повышает у беременных женщин риск развития диабета в 5 раз: исследование фото

Дослідники Північно-Західного університету (США) вважають, що на розвиток цього метаболічного захворювання впливає яскраве освітлення приміщення за 3 години до засипання

Експерти обстежили 741 жінку на другому триместрі вагітності. Протягом тижня вони носили наручні трекери, що дозволяло виміряти вплив світла за 3 години сну. Вчених цікавило, як довго учасниці проводили час при яскравому та тьмяному освітленні.

Виявилося, що вагітні жінки, які протягом 79 хвилин за три години до сну піддавалися нормальному освітленню, були схильні до розвитку гестаційного діабету у 5,5 раза частіше. При цьому учасниці, які за 24 хвилин до сну знаходилися в приміщенні з приглушеним освітленням, не були схильні до цього захворювання.

Автори вважають, що перед сном необхідно обмежувати вплив електричного світла, у тому числі й того, що походить від гаджетів. Він порушує вироблення «гормону сну», мелатоніну. Оскільки він впливає на рівень цукру в крові, це пояснює, чому яскраве електричне світло незадовго до сну може бути пов'язане з розвитком гестаційного діабету під час вагітності.

Дослідження опубліковано в Американському журналі акушерства та гінекології.

Читайте також: Сон при світлі лампи загрожує діабетом та хворобами серця