Дефіцит вітаміну А, але не β-каротину, в дитячому віці пов'язаний з підвищеним ризиком захворювань легенів і астми у підлітковому віці

Дата створення: 28 вересня, 09:19
Дата оновлення: 18 квітня, 16:03
Дефицит витамина А, но не β-каротина, в детском возрасте связан с повышенным риском заболеваний легких и астмы в подростковом возрасте фото

Як зазначає Еrsjournals, такі висновки були зроблені в ході дослідження, проведеному Avon. Його автори хотіли виявити, чи пов'язано більш високе споживання попередньо сформованого вітаміну А або провітаміну β-каротину в середньому дитинстві з вищою функцією легенів і з ризиком астми - у підлітковому віці.

Дослідження

У поздовжньому дослідженні батьків та дітей, проведеному Avon, споживання з їжею попередньо сформованих еквівалентів вітаміну А і β-каротину оцінювалося за допомогою опитувальника по частоті прийому їжі у віці 7 років. Аналізувався обсяг форсованого видиху після бронходилататора за 1 с (FEV1), форсованої життєвої ємності легень (FVC) і потік форсованого видиху при 25-75% FVC (FEF25-75). Захворювання на астму визначалося новими випадками діагностованою лікарем астми у віці 11 або 14 років.

Результати

У моделях з багатофакторним коригуванням більше споживання попередньо сформованого вітаміну А було пов'язане з високою функцією легенів і низьким ризиком розвитку астми. При цьому не було доказів зв'язку з β-каротином. Автори також знайшли деякі докази модифікації асоціацій між споживанням попередньо сформованого вітаміну А і функцією легенів за допомогою поліморфізму генів BCMO1, NCOR2 і CC16.

Таким чином був зроблений висновок, що більш високе споживання попередньо сформованого вітаміну А, але не β-каротину, в середньому дитинстві пов'язано з високою подальшої функцією легенів і меншим ризиком фіксованого обмеження повітряного потоку і виникненням астми.