Пацієнти на амбулаторному лікуванні Соvid-19 тепер теж зможуть отримувати кисневі концентратори

Дата створення: 29 вересня, 09:29
Дата оновлення: 11 листопада, 08:36
Пациенты на амбулаторном лечении Соvid-19 теперь тоже смогут получать кислородные концентраторы фото

Така можливість була надана відповідно до Наказу МОЗ України від 24.09.2021 р. №205. Даним Наказом було затверджено зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» (були прийняті раніше і відповідності до Наказу МОЗ України від 28.03.2020 р. №722, - прим. ред). 

Можливість отримання кисневих концентраторів прописана в новому положенні, який було внесено до стандарту «Первинна медична та амбулаторно-поліклінічна допомога пацієнтам з підозрою на COVID-19». Зокрема, в положенні вказано, що ті пацієнти, які вже виписані зі стаціонару, але ще знаходяться на амбулаторному лікуванні, мають право отримувати кисневі концентратори, якщо:

  • мають рівень сатурації нижчий за 94% (при диханні пацієнта киснем низького потоку (3-5 л);
  • якщо в наявності у надавача первинної медичної допомоги (ПМД) є кисневий концентратор, який має потужність до 8 л.

Для того, щоб отримати кисневий концентратор пацієнт або його представник повинні звернутись до т.зв. надавача первинної медичної допомоги, які зобов'язані надати даний пристрій та навчити правилам користування ним.

Пацієнти повинні повернути кисневі концентратори тоді, коли рівень їх сатурації буде вищим за 94%.

Можливість отримання кисневих концентраторів прописана також і у новому положенні, яким було доповнено стандарт «Стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19». В ньому зокрема зазначається, що перед випискою зі стаціонару пацієнта, який потребує кисневої підтримки, лікуючий лікар або уповноважена особа закладу охорони здоров’я, повинні надати пацієнту інформацію про той заклад первинної медичної допомоги, куди потрібно звернутись пацієнту для отримання кисневого концентратору. І тільки після уточнення цієї інформації і гарантування того, що кисневий концентратор буде надано пацієнтові, що потребує кисневої підтримки, лікар може приймати остаточне рішення про виписку.

Дане рішення є дуже важливим, адже в минулому можливості отримати кисневі концентратори на амбулаторному лікуванні у пацієнтів не було. У зв'язку з чим, в Україні дану функцію виконували благодійні фонди. Так благодійний фонд «Свої» надавав кисневі концентратори пацієнтам, які надавали інформацію що підтверджує потребу в кисневій підтримці.

«МП» також писала, що CPAP знижує потребу в інвазивній механічній вентиляції легенів у хворих Covid019, які потребують кисню.