Харчова залежність і психічне здоров'я у підлітків

Дата створення: 29 вересня, 11:25
Дата оновлення: 18 квітня, 17:31
Пищевая зависимость и психическое здоровье у подростков фото

Ця проблематика була проаналізована в ході дослідження під назвою «Харчова залежність і психічне здоров'я у підлітків: систематичний огляд».

Проблематика

В останні роки значна увага приділяється взаємозв'язку між харчовою поведінкою і психічним здоров'ям дітей та підлітків. В ході цього огляду автори систематично аналізували наявні дослідження, щоб з'ясувати поширеність харчової залежності, вимірюваної по Єльській шкалі харчової залежності, і вивчити її зв'язок з наслідками, пов'язаними з психічним здоров'ям у підлітків.

Дослідження

З 1 січня 2009 р. по 5 серпня 2020 р. було проведено пошук у восьми базах даних з використанням ключових слів, щоб виявити дослідження, в яких повідомляється про діагноз за шкалою Єльської харчової залежності або оцінці симптомів, або обох відразу. Всього було виявлено 27 досліджень.

Результати

Поширеність діагнозу харчової залежності коливається від 2,6% до 49,9% в неклінічних і клінічних популяціях, причому поширеність була вище у жінок і підлітків з високим статусом ваги.

Харчова залежність була пов'язана з розладом харчової поведінки, депресивними та тривожними симптомами, а також з низькою якістю життя і самооцінкою.

На думку авторів дослідження, ці асоціації мають важливе значення для оцінки і контролю харчової поведінки і психічного здоров'я підлітків і можна вивчити стратегії трансдіагностичної профілактики і лікування.