Вакцини проти зловживання наркотиками: це реальний варіант лікування

Дата створення: Сьогодні, 09:17
Дата оновлення: 14 квітня, 15:23
Вакцины против злоупотребления наркотиками: реальный вариант лечения фото

Відповідь на це питання шукали вчені в дослідженні на тему з аналогічною назвою.

Проблематика

Наркоманія - хронічне рецидивуюче захворювання мозку. Існує гостра необхідність в нових варіантах лікування цього захворювання, оскільки частота рецидивів серед наркоманів, які звертаються за лікуванням, досить висока. Протягом останнього десятиліття багато груп вчених досліджували можливість використання вакцин, спрямованих проти зловживати наркотиками, як засобу усунення незаконного вживання наркотиків, а також передозування наркотиків і нейротоксичності.

Вакцини діють, індукуючи в кровотоці специфічні для ліки антитіла, які зв'язуються з наркотиком, що викликає зловживання, і запобігають його потрапляння в мозок.
Велика частина роботи в цій області проводилася з вакцинами та антитілами, спрямованими проти кокаїну і нікотину. На підставі доклінічної роботи вакцини від кокаїну і нікотину зараз проходять клінічні випробування, оскільки вони можуть забезпечити довгостроковий захист при мінімальному дотриманні режиму лікування. Крім того, в даний час розробляються вакцини і антитіла проти фенциклідину, метамфетаміну та героїну.

Дослідження

Основна тема цього дослідження - потреба у високих концентраціях циркулюючих специфічних антитіл до ліків для зниження схильності до пошуку і вживання наркотиків, коли ліки постійно є, особливо у високих дозах.

Результати

Автори виявили, хоча вакцини проти наркотиків, що викликають зловживання, можуть стати життєздатним варіантом лікування, є кілька недоліків, які необхідно враховувати. До них відносяться: відсутність захисту від лікарського засобу, що відрізняється за своєю структурою, яке дає ті ж ефекти, що і ліки вибору, відсутність ефекту на тягу до наркотиків, яка привертає наркомана до рецидиву; і величезні індивідуальні особливості утворення антитіл.

На думку авторів, примусова вакцинація навряд чи спрацює з наукової точки зору, а також викликає серйозні юридичні та етичні проблеми. З огляду на всі обставини, вакцинація проти зловживання наркотиками, ймовірно, буде найкраще працювати у випадку використання з людьми, у яких є сильна мотивація відмовитися від вживання наркотиків в цілому і в рамках комплексної програми лікування. Таким чином, лікування із наркоманією не буде радикально відрізнятися від лікування інших хронічних захворювань.

«МП» також писала, що вакцина проти меланоми пройшла успішне випробування першої фази.