В Європі спостерігається нестача ліків від ревматоїдного артриту після різкого зростання попиту на лікування Сovid-19

Дата створення: 01 жовтня, 11:20
Дата оновлення: 14 квітня, 17:54
В Европе наблюдается нехватка лекарств от ревматоидного артрита после резкого роста спроса на лечение Сovid-19 фото

Європейські країни повідомляють про дефіцит протизапальних препаратів, які використовуються для лікування артриту, васкуліту та інших запальних ревматоїдних захворювань, захворювань опорно-рухового апарату, оскільки вони використовуються для лікування COVID-19.

Багато протизапальних препаратів та імунодепресантів, включаючи глюкокортикоїди, такі як: дексаметазон і тоцилізумаб, гуманізоване моноклональне антитіло використовувалися для лікування пацієнтів з тяжкою формою коронавірусу під час пандемії.

Європейський альянс асоціацій ревматологів (EULAR) отримав повідомлення про те, що зростання використання тоцилізумабу призвело до браку тоцилізумабу в декількох країнах, включаючи Німеччину, Португалію, Бельгію і скандинавські країни.

У відповідь на тривожний відгомін торішньої критичної нестачі ліків, викликаної пандемією, системи охорони здоров'я зараз борються з різким скороченням пропозиції тоцилізумаб (Actemra) внутрішньовенно, препарату Genentech для лікування ревматоїдного артриту (РА). Дефіцит швидко загострився після того, як ще 28 червня 2021 р. Відділ по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів видав дозвіл на екстрене використання (EUA) препарату для госпіталізованих пацієнтів з COVID-19.

Остання хвиля інфекцій і госпіталізацій, викликана високоінфекціоним дельта-варіантом призвела до зростання попиту на Actemra «більш ніж» на 400%, в порівнянні з рівнями до COVID тільки за останні два тижні, - йдеться в заяві Genentech компанії Roche.

Дефіцит тоцилізумабу не обмежується Сполученими Штатами. За словами компанії Roche, яка продає препарат за кордоном, поставки цих ліків у всьому світі обмежені. За даними компанії, попит на тоцилізумаб в країнах, що розвиваються зріс на 300%, в порівнянні з передпандемічними замовленнями. У поєднанні з 400%-ним сплеском попиту в США, «ми будемо відчувати брак», - попередили в компанії.

Результати дослідження про те, як пацієнти з запальним артритом переносять захворюваність Соvid-19 і вакцинацію - можна почитати тут.