Які ризики несе коронавірус штаму Delta для вагітних

Дата створення: 05 жовтня, 09:05
Дата оновлення: 20 квітня, 22:15
Какие риски несет коронавирус штамма Delta для беременных фото

Як зазначає Verywellfamily, коронавірус штаму Delta більш заразний і викликає більш серйозні захворювання у всіх, включаючи вагітних. При ослабленій імунній системі у вагітних при захворюванні даними штамом існують ризики передчасних пологів або кесаревого розтину.

Медичні працівники рекомендують вагітним жінкам запобігати зараженню різновидом Дельта за допомогою вакцинації, миття рук, використання масок та інших запобіжних заходів.

За словами Шеррі Росс, доктора медичних наук, акушера-гінеколога й експерта по жіночому здоров'ю в Центрі здоров'я Провіденс Сент-Джонс в Санта-Моніці, (Каліфорнія), у пацієнтів зі штамом Delta серйозніші медичні ускладнення, в тому числі, якщо вони вагітні. На 200% збільшується рівень захворюваності на пневмонію і ризик госпіталізації.

Доктор Росс також підкреслив, що варіант Дельта заразніший, ніж вихідний варіант COVID-19. Це робить його небезпечним і легшим для поширення, в тому числі для вагітних.

За словами Сінді М. Дьюк, доктора медицини, доктора філософії, FACOG, сертифікованого акушера-гінеколога, лікаря-вірусолога, а також медичного і лабораторного директора Інституту фертильності Невади, респіраторне поширення варіанта Дельта і вихідного штаму може викликати проблеми у вагітних: «Вагітні пацієнтки на початковому рівні, як правило, роблять більше вдихів за хвилину, в порівнянні з не вагітними людьми. Вони можуть вдихати більше частинок за той же період часу, що й інші люди. Теоретично це означає, що вагітні вдихають більше частинок під час впливу COVID-19».

Симптоматика

Варіант Delta може мати такі симптоми COVID-19, як: лихоманка, озноб, сухий кашель, задишка, біль у м'язах/тілі, головні болі, біль в горлі, втома, діарея, нудота, блювота і втрата смаку або запаху.

Одне з основних відмінностей вагітних з варіантом Delta полягає в тому, що у них може спостерігатися швидке захворювання. «Вагітні жінки можуть швидше захворіти, особливо в дихальних шляхах», - говорить доктор Росс.

Вакцинація

«Вакцина від COVID-19 - кращий захист для майбутніх батьків і їх дитини», - каже Ліза Хансард, доктор медицини, сертифікований репродуктивний ендокринолог Техаського центру фертильності.

Хоча спочатку щодо безпеки вакцини під час вагітності існувала непевність, в даний час її широко рекомендують лікарі в США та інших країнах. Центри з контролю і профілактиці захворювань заявили, що вакцини проти COVID-19 безпечні та ефективні під час вагітності. І дослідження показали, що вакциновані вагітні люди народжують дітей, у яких вироблялися антитіла проти COVID-19 внутрішньоутробно.

«Це важливо, тому що здатність новонародженого виробляти власні антитіла сформується приблизно через 6 місяців після народження, - говорить доктор Дьюк. - Якщо він також продовжує отримувати грудне молоко від вакцинованої мами або носія постнатально, вони також будуть продовжувати отримувати поповнення нейтралізуючих антитіл».

Доктор Дьюк хоче, щоб люди знали, що вакцина не заподіє шкоди вашій дитині. «Вакцини не проникають через плаценту, - каже вона. - Спайк-протеїн не викликає викидня. Протеїн Spike не викликає безпліддя. Зміни, що спостерігаються в менструаціях, є тимчасовими, і те, що можна було б побачити у будь-якого, у кого розвивається імунна відповідь, жодним чином не відображає зміни в стані здоров'я від вакцин».

Результати дослідження на тему «Як якість харчування впливає на психічне здоров'я школярів?» - можна почитати тут.