Що робити, якщо дитина «пропустив» планову вакцину

Часто батьки запитують: що робити, якщо дитина «пропустила» планову вакцину, як правильно себе вести батькам в цій ситуації, чи потрібно починати вакцинацію з початку? На це питання відповіла педіатр Наргіз Гузейнова.
– Нічого починати «спочатку» не потрібно. Якщо дитина пропустила вакцинацію – наприклад, їй зробили вакцину в 2 місяці, а потім його привели в два роки, то вакцина, зроблена в 2-місячному віці, нікуди не «пропала». Дитина просто продовжує вакцинацію за календарем, але вже по «наздоганяючому» графіку.
Це важливо знати батькам, тому що багато хто думає, що потрібно все починати заново. Вакцина нікуди «не дівається», «пам'ять імунітету» зберігається, і ви просто далі продовжуєте свою вакцинацію.
Хочу зробити ремарку про те, що дуже часто звинувачують лікарів, фармацію та взагалі всю медичну спільноту, в тому, що нібито вакцинація – це такий собі вигідний фармбізнес. Насправді, якщо розібратися, то набагато складніше і витратніше лікувати людину, ніж займатися профілактикою. І якщо виходити з меркантильних думок, то було б вигідніше для тієї ж фармації, щоб люди хворіли.
Більше питань і відповідей про вакцинацію дітей в інтерв'ю з Наргіз Гусейновою на МП.