Чи може вакцинація від коронавірусу вагітних нести ризик мимовільного аборту

Дата створення: 06 жовтня, 10:52
Дата оновлення: 14 квітня, 14:29
Может ли вакцинация от коронавируса беременных нести риск самопроизвольного аборта фото

Відповідь на це питання, яке теоретично може виникнути у вагітних, які переживають за безпеку свого малюка, була проаналізована науковцями в ході дослідження під назвою «Отримання мРНК вакцини Covid-19 і ризик мимовільного аборту».

Актуальність дослідження

На сьогоднішній момент вакцинація від Соvid-19 є рекомендованою для вагітних і вважається абсолютно безпечною. Нещодавно «МП» інформувала про результати дослідження: які ризики несе коронавірус штаму Delta для вагітних?

Вчені відзначають, що вагітні схильні до ризику важкого коронавірусного захворювання (Covid-19), а зараження на тяжкий гострий респіраторний синдром коронавірусу 2 (SARS-CoV-2) під час вагітності пов'язане з підвищеним ризиком передчасних пологів та інших несприятливих наслідків для матері та новонародженого. Хоча викидень (викидень на терміні менше 20 тижнів) є частим результатом вагітності, що зустрічається від 11 до 22% визнаних вагітностей в цілому, даних для оцінки ризику мимовільного аборту після отримання вакцини мРНК Covid-19 до зачаття (за 30 днів до першого дня останньої менструації через 14 днів після) або під час вагітності є дуже обмеженими.

Дослідження

Автори проаналізували дані з реєстру вагітних з безпечною вакциною проти Covid-19 Центрів з контролю і профілактиці захворювань (CDC), щоб визначити сукупний ризик мимовільного аборту на термінах від 6 до менш 20 тижнів вагітності. В цей аналіз були включені ті, хто має одноплідну вагітність, які отримали принаймні одну дозу вакцини мРНК Covid-19 до зачаття або до 20 тижнів вагітності і у яких не було втрати вагітності в період до 6 тижнів.

Результати

Із 2456 учасниць дослідження 2022 учасниці повідомили про триваючу вагітність на 20-му тижні вагітності, 165 учасниць повідомили про мимовільний аборт (з них 154 учасниці на терміні до 14 тижнів). Серед тих вагітних, у яких трапився викидень - 65 учасниць не мали можливості для подальшого спостереження в другому триместрі, 188 учасниць завершили спостереження у другому триместрі до 20 тижнів вагітності і 16 учасниць повідомили про інші результаті вагітності до 20 тижнів (штучний аборт, позаматкова або молярна вагітність і ін.).

За даними дослідження, сукупний ризик мимовільного аборту на терміні від 6 до менш 20 тижнів склав 14,1%. Ризик збільшується з віком матері. Сукупний ризик мимовільного аборту на терміні від 6 до менш 20 тижнів вагітності склав 18,8%.