Коронавірус у дітей

Дата створення: 07 жовтня, 12:54
Дата оновлення: Сьогодні, 23:12
Коронавирус у детей фото

Як діти переносять коронавірус, хто в групі ризику, а хто може відчувати себе в безпеці, які випадки ускладнень ви бачили на практиці? І як ви ставитеся до вакцинації від коронавирусу дітей старше 12 років? Адже сьогодні в Україні вона вже схвалена Міністерством охорони здоров'я. На це питання відповіла педіатр Наргіз Гусейнова.

– В першу хвилю епідемії говорилося про те, що діти практично не хворіють коронавірусом і вірус їх не зачіпає. На практиці так і було – діти практично не хворіли, а якщо і хворіли, то проявлялося це мінімальними катаральними проявами.

У другу хвилю наші стаціонари вже були заповнені дітьми досить щільно, і досить часто у дітей були більш серйозні прояви. Одне з найсерйозніших ускладнень, яке може виникнути у дітей з коронавірусів – мультисистемний запальний синдром. Це кавасакіподобний синдром, який важко діагностується і складно переноситься. Він вражає серцевий м'яз, коронарні судини, інші органи та системи. Вкрай важкий стан. Діти точно не повинні хворіти Сovid-19, їх треба максимально убезпечити.

Хто може себе почувати в безпеці? По суті – ніхто. Той, хто вже вакцинований, також не може відчувати себе в безпеці, тому що він може бути, як мінімум, перенощиком.

Хто в групі ризику? Це всі люди, у яких є супутнє захворювання з боку серцево-судинної системи, люди з ожирінням, люди з цукровим діабетом, з захворюванням дихальної системи. Для груп ризику тяжкого перебігу вакцинація принципово важлива. У нашій країні ми маємо можливість вакцинувати групи ризику, починаючи з 12 років.

Більше питань і відповідей про вакцинацію дітей в інтерв'ю з Наргіз Гусейновою на МП.