Вакцинація від Covid-19 третьої дозою: офіційна позиція США

Дата створення: 01 вересня, 13:18
Дата оновлення: 27 жовтня, 06:59
Вакцинация третьей дозой от Covid-19: официальная позиция США фото

Як відомо, всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) висловила необхідність введення заборони на бустерні щеплення від COVID-19 до кінця вересня 2021 р. Таке рішення в організації пояснили необхідністю дати можливість отримати вакцини біднішим країнам, які на сьогоднішній день гостро відчувають нестачу вакцин.

При цьому згідно з повідомленням The Вmj, все більше країн у світі розглядають можливість впровадження бустерних щеплень, побоюючись, що дві дози вакцини не забезпечать достатнього захисту від високоінтенсивного штаму Delta.

Як зазначає Firstpost, такі країни, як Ізраїль, Німеччина, Франція і Англія вже відхилили заклик Всесвітньої організації охорони здоров'я ввести мораторій на бустерні уколи вакцини COVID-19.

Тепер офіційну позицію по даній ситуації висловили і США. Згідно повідомлення Білого дому, прес-секретар Білого дому Дженніфер Псакі в зв'язку з цим сказала наступне: «США не підтримають заклик ВООЗ про мораторій на COVID-вакцинацію третьої дозою: це невірний вибір».

«Ми можемо зробити і те, і інше», - сказала Дженніфер Псакі. Мова про те, що США можуть зробити все разом: і надати жителям своєї країни третю дозу вакцини, і провести відправку вакцин в країни з низьким і середнім рівнем доходу. Дженніфер Псакі нагадала, що США на даний момент передали бідним країнам вакцин більше, ніж будь-хто в світі. Вона зокрема, закликала інші країни за прикладом США, продовжувати допомагати бідним країнам шляхом надання вакцин.

Довідково:

Нагадаємо, що великий обсяг поставок вакцин бідним країнам від США проводиться відповідно до обіцянкки президента Джо Байдена. Президент США планує передати в якості допомоги країнам з низьким і середнім рівнем доходу 80 млн. доз вакцин від Covid-19. Зокрема, ще в червні 2021 р. США опублікували список країн, куди вони вже доставили 55 млн. доз вакцини.

Повний текст виступу Дженіффер Псакі на прес-конференції можна прочитати за посиланням.