Рухаємось і співаємо – легені розминаємо: звичайний спів пісень на кухні показав ефективність на рівні фіз вправ для реабілітації легень

Дата створення: 12 жовтня, 08:48
Дата оновлення: 18 квітня, 16:32
Движение и пение - вот легким упражнения: пение показало эффективность на уровне физ упражнений для легочной реабилитации фото

Такі висновки були зроблені в ході дослідження під назвою «Використання співу для здоров'я легенів в якості альтернативного методу тренування в рамках легеневої реабілітації при ХОЗЛ: рандомізоване контрольоване дослідження».

Чому це актуально?

Якщо раніше питання стабілізації роботи легенів були актуальними в більшій мірі для пацієнтів з хронічною обструктивною хворобою легень (ХОЗЛ), то в постковідний період питання легеневої реабілітації стають актуальними для багатьох пацієнтів після перенесеного Covid-19.

Автори дослідження відзначають, що легенева реабілітація (PR) є наріжним каменем в лікуванні хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ). Ефективність фізичних вправ для легеневої реабілітації є давно доведеним фактом, при цьому дуже незначна кількість пацієнти системно виконують такі вправи з різних причин. Отже, необхідні альтернативні, засновані на доказах PR-заходи (способи проведення легеневої реабілітації).

На думку авторів, спів (не обов'язково з «попаданням в ноти») може мати позитивний вплив на якість життя (QoL), респіраторний контроль і благополуччя пацієнтів при ХОЗЛ. При цьому дуже важливо зіставити ефективність системного співу, що набагато легше для пацієнтів ніж фізичні вправи, з ефективністю тих же фізичних навантажень, які на практиці пацієнтам так складно виконувати системно.

Методи дослідження

У цьому рандомізованому контрольованому дослідженні автори досліджували ефективність 10-тижневої PR (легеневої реабілітації), включаючи тренування «Спів для здоров'я легенів» (SLH) або стандартне тренування з фізичними вправами (PExT).

Первинний результат: зміна здатності до фізичного навантаження (тест 6-хвилинної ходьби, відстань (6 MWD)) від вихідного рівня до пост-PR. Вторинні результати: зміни якості життя (респіраторний опитувальник Святого Георгія (SGRQ)), оцінки тривожності і депресії в лікарні (HADS), функції легенів, задишка і ін.

Автори включили 270 пацієнтів з ХОЗЛ, 195 з них завершили дослідження.

Результати

Автори виявили, що легенева реабілітація за допомогою щоденного співу протягом 10 тижнів показала ефективність на рівні з показниками ефективності при виконанні традиційних для легеневої реабілітації фізичних вправ.

Наше дослідження припускає, що SLH не поступається PExT в поліпшенні 6 MWD протягом 10-тижневої програми PR, уточнили вчені.

Дефіцит вітаміну А, але не β-каротину, в дитячому віці пов'язаний з підвищеним ризиком захворювань легенів і астми в підлітковому віці. Деталі - тут.