Препарати для зниження артеріального тиску ефективні для зниження ризику серцевого нападу та інсульту в похилому віці

Дата створення: 15 жовтня, 10:09
Дата оновлення: 20 квітня, 16:05
Препараты для снижения артериального давления эффективны для снижения риска сердечного приступа и инсульта в пожилом возрасте фото

Такі висновки були зроблені в назві з аналогічною назвою опублікованому в авторитетному виданні The Lancet.

Чому це актуально?

Це дослідження пов'язане з великою невизначеністю щодо того, чи слід давати пацієнтам літнього віку ліки від артеріального тиску для зниження ризику серцево-судинних захворювань, коли їх артеріальний тиск істотно не підвищується.

В даний час у світі існують порогові значення для різних вікових груп і артеріального тиску, для яких лікарі можуть призначати препарати для зниження артеріального тиску літнім пацієнтам. Наприклад, у Великобританії не рекомендується починати лікування пацієнтам старше 80 років, якщо їх артеріальний тиск нижче 150/90 мм рт. ст.

Дослідження

Професор Казем Рахімі і його команда з Оксфордського університету пропонують виключити вікові порогові значення артеріального тиску з міжнародних рекомендацій, щоб літні пацієнти враховувалися і могли отримувати користь від захисних ефектів, що можуть пропонувати антигіпертонічні препарати.

Дослідники вивчили понад 358 707 людей у віці від 21 до 100 років в 51 рандомізованому випробуванні, щоб вивчити вплив препаратів, що знижують артеріальний тиск, в діапазоні рівнів артеріального тиску на ризик серцевих і серцево-судинних захворювань.

Учасники були розділені на п'ять вікових груп - молодше 55 років (42 960 осіб), від 55 до 64 років (128 437), від 65 до 74 (128 506), від 75 до 84 років (54 016) і від 85 років і старше (4788). Потім їх знову розділили на сім підгруп в залежності від їх систолічного артеріального тиску - найвищого числа за показаннями артеріального тиску - коли вони були задіяні в дослідженні. За учасниками спостерігали в середньому чотири роки.

Результати

За підсумками дослідження було виявлено, що ліки, які знижують артеріальний тиск, знижують ризик серйозного серцево-судинної події (серцевого нападу, інсульту, серцевої недостатності або смерті від серцево-судинних захворювань) у всіх вікових групах.

У віковій групі від 75 до 84 років вони виявили, що при зниженні систолічного артеріального тиску на 5 мм рт. ст. при лікуванні, відносний ризик серйозного серцево-судинної події знизився на 9%. Ризик ішемічної хвороби серця на 9 відсотків, інсульту і смерті від серцево-судинних захворювань на 8 відсотків і серцевої недостатності на 18 відсотків.

Дієта з додаванням волоських горіхів може допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань. Деталі - тут.