Українці стали більше купувати лікарських засобів середнього та високого цінового діапазону

Дата створення: Сьогодні, 07:45
Дата оновлення: Сьогодні, 22:25
Украинцы стали больше покупать лекарственных средств среднего и высокого ценового диапазона фото

Українці стали купувати більше лікарських засобів. Якщо у 2019 р. на купівлю лікарських засобів у середньому за рік один споживач витрачав 89 дол., то за підсумками 2020 р. аналогічні витрати склали 96 дол. Загальний обсяг продажів ліків в Україні за підсумками 2021 р. склав у вартісному вираженні 4 млрд дол. Такі дані опубліковані в довіднику «Фармацевтика України 2021», який створений маркетинговим агентством TopLead за підтримки фармацевтичної компанії «Дарниця».

В аналітичній звітності уточнюється, що у порівнянні з іншими європейськими країнами, витрати на ліки в Україні є досить незначними. Для прикладу, у Швейцарії на купівлю лікарських засобів у рік витрачається близько 789 дол на одну людину. В Україні ж цей показник в середньому не перевищує 100 дол.

Автори довіднику відмітили, що темпи зростання купівлі ліків в Україні є досить значними. При цьому на українському ринку відмічається тенденція до збільшення продажів лікарських засобів середнього і високого цінових сегментів, в той час як продажі ліків недорого цінового сегменту скорочуються.

Про тенденції розвитку ринку препаратів для лікування хвороби Паркінсона можна прочитати тут.