Дослідження показали ефективність нового препарату для лікування гострого лімфобластного лейкозу (ГЛЛ) у дітей

Дата створення: 21 жовтня, 09:43
Дата оновлення: 18 квітня, 21:52
Исследования показали эффективность нового препарата для лечения острого лимфобластного лейкоза (ОЛЛ) у детей фото

Проблематика

Як зазначає Рharmatimes, на початковому етапі дослідники висловили припущення, що існуючий препарат 5-азацитидин може дати надію як новий метод лікування гострого лімфобластного лейкозу (ГЛЛ) у дітей.

За словами вчених, цей ген можна реактувати шляхом лікування 5-азацитидином, що означає, що він може діяти, як таргетна терапія для ГЛЛ у дітей.

Дослідження

Дослідники проаналізували патерні експресії генів в ракових клітинах у більш ніж 300 пацієнтів з Т-клітинним гострим лімфобластним лейкозом (T-ALL) – з цього аналізу вони виявили, що ген TET2 пригнічувався в «значній частині випадків.

Вони виявили, що цей ген часто був пригнічений через метилування, оскільки «давно відомо», що в ракових клітинах часто змінюється характер метилювання ДНК.

В результаті, на думку дослідників, ліки, які змінюють метилювання ДНК, можуть мати потенціал для лікування раку. Слідуючи своєму відкриттю, дослідники вирішили обробляти пухлинні клітини в культурі 5-азацитидином, який зазвичай, використовується для лікування деяких лейкозів у дорослих, що видаляє метильні групи з ДНК.

Результати

Результати нового дослідження, проведеного в Університеті Лінчепінга в Швеції, показують, що інгібуючий пухлину ген TET2 пригнічується у великій кількості випадків ГЛЛ у дітей, а отже запропонована методика лікування є ефективною.

Коментарі

Колм Нестор, старший викладач кафедри біомедичних і клінічних наук Linköping University, який керував дослідженням зазначив, що «препарат фактично включає заглушений TET2. Ми припускаємо, що Азацитидин може мати подвійну дію на ці клітини, оскільки і сам препарат, і TET2 вбивають ракові клітини, деметилюючи геном».

Перспективи

Хоча дослідження знаходиться на початковій стадії, дослідники сподіваються, що доклінічні результати можуть призвести до лікування дітей з T-ALL в набагато коротші терміни, ніж зазвичай потрібно при розробці нових ліків.

На наступних кроках дослідники будуть продовжувати проводити експерименти, щоб визначити ефекти активації TET2 в цих ракових клітинах. Вони також сподіваються встановити, чи можна використовувати 5-азацитидин як таргетну терапію при інших типах раку.

Про методи лікування мультисистемного запального синдрому у дітей (MIS-C) на «МП» можна почитати тут.