Вік дітей, які намагаються покінчити життя самогубством все частіше становить 10-12 років: що важливо знати батькам

Дата створення: 26 жовтня, 09:05
Дата оновлення: 26 жовтня, 10:25
Возраст детей, которые пытаются закончить жизнь самоубийством все чаще составляет 10-12 лет: что важно знать родителям фото

Фахівці Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги дітям НДСЛ «Охматдит» відзначили кілька тривожних тенденцій, що характеризують психічне здоров'я дітей в Україні.

Перша тенденція – зростання кількості дитячих отруєнь, 40% з яких спроби суїциду. Завідуюча Центром Олена Анопрієнко уточнила, що діти все частіше цікавляться споживанням алкоголю і психоактивних речовин, які на думку фахівців дуже доступні на сьогоднішній день для дітей в магазинах та інтернеті. А прикладів для наслідування таких експериментів в соціальних мережах, які так чи інакше частково підштовхують дітей на такі експерименти, стає все більше. За даними Олени Анопрієнко, якщо в 2020 р. в Центрі зафіксували 177 дитячих отруєнь алкоголем і психоактивними речовинами, то тільки за 9 місяців 2021 р. таких випадків було вже 160.

Друга небезпечна тенденція, на думку фахівців Центру, полягає в тому що вік дітей, які хочуть покінчити життя самогубством стає все меншим. «Якщо раніше спроби суїциду ми відзначали у підлітків у віці від 14 до 18 років, то сьогодні це вже діти 10-12 років», – з великою тривогою зазначила Олена Анопрієнко.

Третя тривожна тенденція – підвищення інтересу серед дітей і підлітків до споживання алкоголю і наркотичних речовин. Фахівці лікарні «Охматдит» звернули увагу на те, що за їхньою статистикою, більше 15% дітей спробували алкоголь і наркотичні речовини з 9-10 років. Основна причина – бажання дізнатися, що це таке і яким буде ефект від вживання. Також за даними статистики лікарні, 46% підлітків 16-17 років вже мають залежну поведінку.

Результати дослідження про вплив віртуальної реальності (планшети, ігри) на психічне здоров'я підлітків можна прочитати тут.