У зв'язку з поширенням Delta штаму, ефективність вакцини Moderna знизилася до 76 відсотків, Pfizer - до 42 відсотків

Дата створення: Сьогодні, 14:07
Дата оновлення: 28 жовтня, 08:57
В связи с распространением Delta штамма, эффективность вакцины Moderna снизилась до 76 процентов, Pfizer - до 42 процентов фото

Згідно з даними Healthline, застосування вакцини Spikevax (Moderna) може бути ефективніше проти штаму Delta ніж використання вакцини Comirnaty (Pfizer-BioNTech).

Цей висновок було зроблено на підставі дослідження компанії nferencе, яка провела в США аналіз більш ніж 50 тис. хворих Covid-19 зі штатів Міннесота, Вісконсін, Арізона, Флорида і Айова в системі охорони здоров'я клініки Mayo Clinic.

За результатами проведеного дослідження було виявлено, що ефективність вакцини Moderna проти Covid-19 впала з 86% на початку 2021 р. - до 76% в липні 2021 р. (коли переважав варіант Delta). Delta штам з США в літній період, згідно даних дослідження, був причиною 82% нових випадків зараження.

Автори дослідження також повідомили, що цей же час ефективність вакцини Pfizer/BioNTech знизилася з 76% до 42%.

«Хоча обидві вакцини залишаються ефективними в запобіганні госпіталізацій хворих на COVID, бустерна щеплення Moderna може незабаром знадобитися для всіх, хто отримав вакцини Pfizer або Moderna на початку цього року», - вважає доктор Вінки Саундарараджан з Массачусетської аналітичної компанії nference, який керував дослідженням Mayo.

Автори дослідження відзначили, що на прикладі Флориди, де через невисокий (у порівнянні з показниками інших штатів) рівня вакцинації, відзначається найбільший сплеск COVID-19, ризик зараження в липні 2021 р. після повної вакцинації Moderna було приблизно на 60% нижчим, ніж після Pfizer. При цьому дослідники уточнили, що в цілому "обидві вакцини були ефективні у запобіганні госпіталізації з ковідом - майже 92% у «Модерни» і 85% у «Пфайзер».

Більш детально про результати дослідження можна прочитати за посиланням.