Якби не червона зона, дитячі садки могли б працювати – рівень вакцинації персоналу 80%

Дата створення: 01 листопада, 16:21
Дата оновлення: 01 листопада, 16:24
Если б не красная зона: детские садики могли бы работать – уровень вакцинации персонала 80% фото

Взагалі, сама пандемія коронавірусу, як непроста червона зона, яку нам треба якось подолати. Уряди всіх країн світу та України вважають, що подолати пандемію нам допоможе вакцинація від коронавірусу. Пропаганда вакцинації відбувається у багатьох країнах, в тому числі і через обмежувальні заходи, коли невакциновані люди в умовах запровадження епідеміологічної червоної зони у тому чи іншому регіоні не зможуть потрапити на роботу, проїхати у громадському транспорті, відвідати фітнес-центр та ін.

Як відомо, садки та школи зможуть продовжувати працювати на території «жовтої» карантинної зони за умови вакцинації 80% співробітників, а розташовані на території «червоної» зони – якщо рівень вакцинації колективу становить 100%.

Процес вакцинації від коронавірусу в Україні відбувається непросто. Згідно з даними опитування, проведеного Фондом Демократичні ініціативи з Центром політичної соціології у серпні 2021 р., більше половини українців, а саме 56,5%, не збираються вакцинуватися від коронавірусу найближчим часом.

Який рівень вакцинації працівників дитячих садків?

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет поінформував, що загалом по Україні, за даними на 30 жовтня 2021 р., хоча б одну дозу вакцини отримали 85% співробітників дитячих садків.

Найвищі показники вакцинації принаймні однією дозою відзначаються в таких областях, як:

  • Тернопільська область – 97,7%;
  • Харківська – 95,2%;
  • Донецька – 92,9%.

При цьому 8 областей України за рівнем вакцинації колективів дитсадків не досягли показника 80%.

Якби все було так просто…

Фахівці зазначають, що за цією сухою статистикою криється багато того, що до неї не потрапляє. Наприклад, те що велика кількість співробітників дитячих садків, як і шкіл, мають вік старше 50 років і безліч супутніх захворювань. З одного боку – це і є приводом для обов'язкової вакцинації, з іншого – для багатьох педагогів ці чинники є додатковими приводами для хвилювань щодо побічних ефектів вакцинації.

Страхів вакцинації дуже багато і вони «підігріваються» інформацією про побічні ефекти вакцинації, наприклад, рідкісні випадки тромбозу від вакцини AstraZeneka, випадки міокардиту від вакцинації Moderna. Як відомо, нещодавно МОЗ затвердило перелік протипоказань до вакцинації, і з 8 листопада 2021 р. люди, які мають протипоказання, зможуть отримати довідку про це. Можливо після цього вимогу про 100% вакцинацію співробітників садків в умовах «червоної» зони буде переглянуто?