NICE оновив рекомендації щодо лікування ревматоїдного артриту

Дата створення: 11 листопада, 10:38
Дата оновлення: 18 квітня, 22:08
NICE обновил рекомендации по лечению ревматоидного артрита фото

Національний інститут охорони здоров'я та передового досвіду Великобританії (NICE) опублікував остаточний проект керівництва, що розширює доступ до кількох видів лікування для пацієнтів із ревматоїдним артритом середнього та тяжкого ступеня.

В остаточному оцінному документі рекомендовані біопрепарати, у тому числі блокатори анти-TNF Адалімумаб, Етанерцепт, а також Інфліксимаб для пацієнтів з ревматоїдним артритом, які не відповіли на традиційні методи лікування.

Раніше NICE рекомендував біопрепарати виключно для лікування тяжкого ревматоїдного артриту, але переглянув цю рекомендацію у зв’язку з появою біоподібних препаратів, які тепер доступні для NHS за нижчою ціною.

Коментарі

«Ці рекомендації зроблено після прагматичного огляду існуючих посібників у відповідь на доступність біоподібних препаратів у NHS», – сказав Мейндерт Бойсен, заступник генерального директора та директор Центру оцінки технологій охорони здоров'я у NICE.

«Ми раді, що впровадження біосимілярів знизило загальні витрати на лікування, що дозволяє нашому незалежному комітету рекомендувати біологічне лікування більшій кількості людей з ревматоїдним артритом, щоб вони могли насолоджуватися найкращою якістю життя», – додав він.

Як пацієнти із запальним артритом переносять захворюваність на Соvid-19 та вакцинацію: результати досліджень тут.