Операція на серці врятувала життя немовляти у Дніпрі

Дата створення: 11 листопада, 11:35
Дата оновлення: 11 листопада, 11:38
Операция на сердце спасла жизнь младенца в Днепре фото

Фахівці «Центру матері та дитини імені Руднєва» розповіли, що життя новонародженого малюка в Дніпрі вдалося врятувати завдяки складній операції на серці.

Вони уточнили, що новонароджений мав ваду серця. Дніпропетровські хірурги спільно з колегами з Інституту серця МОЗ України провели радикальну корекцію міжшлуночкової перегородки.

Лікарі розповіли, що на час операції серце дитини їм довелося зупиняти на п'ять годин. Весь цей час функції серця у дитини виконував АІК – апарат «штучне серце – легені». Ця надскладна операція, яка раніше проводилася тільки в столиці, була проведена в Дніпрі вперше і була виконана досить успішно, вже наступного дня прооперована дитина змогла дихати самостійно.

«МП» також писала, що центр трансплантології відкрився у Львові.

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова у центрі трансплантології вже працюють операційне відділення, реанімація на сім ліжок та одномісні палати, де доглядатимуть пацієнтів з пересадженими органами.

Завдяки відкриттю центру, як уточнив директор Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук, у 2022 р. кількість операцій із трансплантації заплановано збільшити вдвічі. Він зазначив, що робота даного центру дуже важлива, оскільки на неї чекають багато пацієнтів в області. У зв'язку з цим у Центрі планують проводити 500 операцій на рік.