МОЗ змінив критерії для отримання права на госпіталізацію при коронавірусі

Дата створення: 18 листопада, 15:26
Дата оновлення: 18 листопада, 15:28
Минздрав изменил критерии для получения права на госпитализацию при коронавирусе фото

17 листопада 2021 р. Міністерство охорони здоров'я України внесло зміни в стандартні вимоги до лікування коронавірусу. Зокрема, внесено доповнення про те, що право на лікування в умовах стаціонару мають українці від 60 років і старші, які мають середню тяжкість протікання захворювання.

Нагадаємо, щодо внесення даної зміни, в стандарті по лікуванню коронавірусу право на госпіталізацію та лікування в умовах стаціонару мали пацієнти з середньою тяжкістю протікання хвороби, вік яких не уточнювався. Проте це стосувалось тільки тих хворих, які мали ознаки пневмонії та/або дихальної недостатності, тобто збільшення частоти дихальних рухів вище від норми, кровохаркання та рівень сатурації менш ніж 93%.

Експерти вже наголошують на тому, що дана зміна дуже важлива, адже дозволить отримати допомогу в умовах стаціонару більшій кількості людей від 60 років і старше. Ці пацієнти, як правило, мають ряд супутніх захворювань та більш тяжке протікання хвороби, яке продуктівніше і безпечніше лікувати в умовах стаціонару.

«МП» також писала раніше про те, що МОЗ дозволило «змішувати» вакцини від коронавірусу.