У Рівненській області сільська школа бунтує проти вакцинації

Дата створення: 19 листопада, 13:32
Дата оновлення: 19 листопада, 13:35
В Ровенской области сельская школа бунтует против вакцинации фото

Як писала «МП», педагоги входять до переліку професій, для яких вакцинація від коронавірусу є обов'язковою. А з 8 листопада 2021 р. нещеплених вчителів у тих регіонах, які визначені за епідеміологічними показниками, як «червона» зона, мають відсторонити від роботи без збереження заробітної плати.

Але з таким рішенням згодні далеко не всі. Наприклад, у Степангороді Рівненської області, де працює лише одна школа на все село, відмовилися вакцинуватися від коронавірусу всі вчителі. Керівник школи, яка сама не вакцинована, прийняла рішення не усувати від роботи педколектив. Школа продовжує працювати, що викликає обурення у контролюючих органів, оскільки Рівненська область перебуває у «червоній» карантинній зоні.

Батьків дітей все влаштовує, адже у селі багато роботи, і їм дуже важливо, щоб діти могли ходити до школи. Влаштовує така ситуація і керівника школи та весь педколектив. Вчителька Степангородської школи Тетяна Міхєєва уточнила, що у селі всі один одного знають і ніхто не хоче змушувати когось вакцинуватися. Адже якщо після вакцинації виникне якась побічна реакція, то ніхто не захоче брати на себе відповідальність за це. Мовляв, вакцинація має проводитися лише на добровільних засадах, і рішення має приймати індивідуально кожна людина, незважаючи на існуючі вимоги законодавства.

Єдині в даній ситуації, кого не влаштовує такий стан справ, це місцева сільрада. Головний педагог Володимирецької селищної ради Володимир Друзь розповів, що сільрада намагалася шукати спосіб, щоб школа продовжувала працювати, але вимоги карантину було дотримано. Вони, зокрема, хотіли запросити на роботу до школи, в якій навчаються 600 дітей, нового директора та педколектив. Але цю ідею реалізувати не вдалося.

На даний момент школа продовжує працювати. Пройшли вакцинацію лише 3 педагоги та 2 прибиральниці. Решта членів педколективу школи своє рішення щодо вакцинації не змінили.

Як ситуація розвиватиметься далі, покаже час. Ця ситуація вже потрапила до ЗМІ і її вирішення може бути досить показовим, вважають експерти.