AstraZeneca створила препарат від коронавірусу на основі антитіл

Дата створення: 22 листопада, 10:18
Дата оновлення: 14 квітня, 18:46
AstraZeneca создала препарат от коронавируса на основе антител фото

Як повідомили у AstraZeneca, лікування антитілами AZD7442 знижує ризик розвитку симптоматичного захворювання COVID-19, коли воно вживається для профілактики, а також знижує ризик тяжких захворювань та смерті при прийомі незабаром після появи симптомів.

Випробування препарату

В даний час препарат пройшов 2 окремих випробування фази III, в яких при прийомі як профілактичний засіб AZD7442 знижує ризик симптоматичного захворювання COVID-19 на 83%. А при прийомі через три дні після появи симптомів знижує ризик тяжкого захворювання або смерті на 88%.

Інформація про препарат

AZD7442 являє собою комбінацію двох антитіл тривалої дії (LAAB): Тиксагевімабу та Цилгавімабу. Обидва отримані з В-клітин, наданих пацієнтами, які вилікувалися від інфекції SARS-CoV-2. Людські моноклональні антитіла були розроблені Медичним центром Університету Вандербільта в Нешвіллі, штат Теннессі, та ліцензовані AstraZeneca у червні 2020 р.

Лікування проводиться за підтримки уряду США. AstraZeneca погодилася надати уряду США 700 000 доз. AstraZeneca подала заявку на AZD7442 як профілактичний засіб від Соvid-19. Спочатку Великобританія планувала закупити один мільйон доз AZD7442, але угоду досі не погоджено.

«МП» також писала, що препарат «Молнупиравір» знижує ризик госпіталізації або смерті на 50% у пацієнтів з коронавірусом з групи ризику.