Як лікувати COVID-19: лікар проаналізувала протоколи лікування та тенденції в Україні

Дата створення: 22 листопада, 10:36
Дата оновлення: 22 листопада, 10:39
Как лечить COVID-19: врач проанализировала протоколы и тенденции лечения в Украине фото

Протокольні вимоги до лікування коронавірусу в Україні, які були доповнені 16 листопада 2021 р. можна почитати за посиланням.

Кандидат медичних наук, лікар Валентина Маркевич напередодні внесених змін до протоколу лікування коронавірусу в Україні, 15 листопада, висловила через ЗМІ своє бачення того, наскільки вітчизняні протокольні рекомендації відповідають світовим, а також про те, чи можна користуватись лише ними, без урахування індивідуальних особливостей пацієнта і чи є в доступі лікарень препарати, які рекомендовані протоколом лікування. Отже, Валентина Маркевич означила декілька тенденцій, які характеризують ситуацію з лікуванням Соvіd-19 в Україні.

Перша тенденція на думку Валентини Маркевич полягає в тому, що протокол лікування коронавірусу в Україні повністю відповідає європейським вимогам.

Друга тенденція на думку медика має заспокоїти українців в питанні високої смертності від хвороби. За словами Валентини Маркевич рівень смертності в Україні складає 2,4% від загальної кількості випадків захворювання, наприклад, в Німеччині 2,2%, в Ізраїлі – 1,8%.

Третя тенденція, за словами лікаря, полягає в тому, що велика кількість тяжкого перебігу коронавірусу в Україні і кількість смертельних випадків залежить від пізнього виявлення хвороби та пізньої госпіталізації хворих з групи ризику. Валентина Маркевич наводить приклад Нмеччини, де тестування є безкоштовними.

Четверта тенденція стосується препаратів, що використовуються для лікування. «Проблема полягає не у протоколі, а у нестачі достатньої кількості включених у нього препаратів», – вважає Валентина Маркевич. Лікар назвала два протокольні препарати противірусної дії, які рекомендується приймати на початку захворювання: Фавіпіравір та Ремдесивір, а також антибіотик Азитроміцин. Тут відразу зазначимо, що сучасні наукові дослідження, які аналізували ефективність деяких з цих препаратів вже спростували їхню ефективність. Наприклад, як нещодавно писала «МП», проведене дослідження виявило, що антибіотик Азитроміцин не ефективний проти COVID-19. «При симптомах або легкому ступені тяжкості захворювання варто приймати нестероїдні протизапальні препарати, які внесені до протоколу лікування, такі як ібупрофен та парацетамол», – уточнила лікар.

А ось з п'ятою тенденцією, яку озвучила Валентина Маркевич, важко не погодитись. «Наразі в Україні немає жорстких карантинних обмежень, а є своєрідна дискримінація некацинованих», – вважає В. Маркевич. «Щодо вакцинації, то в Україні наразі створені умови для проведення імунізації населення, однак при цьому лікар не оглядає бажаючих вакцинуватися перед щепленням, а також не відслідковується їх стан у подальшому».