Виявлені два нових симптоми раку підшлункової залози: дослідження

Дата створення: 23 листопада, 14:20
Дата оновлення: 20 квітня, 23:42
Выявлены два новых симптома рака поджелудочной железы: исследование фото

Важливість дослідження важко переоцінити. Адже рак підшлункової залози має найнижчий рівень виживання серед усіх поширених видів раку. Кількість людей з цим захворюванням, які виживають протягом 5 років не перевищує 7% у Великій Британії. На жаль, у більшості людей рак підшлункової залози діагностується на пізній стадії.

Дослідження

Дослідження представлене доктором Вейці Ляо, фахівцем з аналізу даних з Оксфордського університету, Великобританія. Він та його колеги вивчили дані 24 236 пацієнтів, яким було встановлено діагноз раку підшлункової залози в Англії в період з 2000 по 2017 рр., використовуючи велику електронну базу даних (QResearch). Дослідники вивчили симптоми пацієнтів у різні моменти часу, перш ніж у них був діагностований рак, та порівняли їх із симптомами інших пацієнтів, у яких не був діагностований рак підшлункової залози.

Результати

Вчені виявили два нових симптоми, пов'язані з раком підшлункової залози: відчуття спраги та темну сечу.

Також дослідження підтвердило ще 21 ознаку раку підшлункової залози, серед яких: біль та жовтяниця, утруднення проходження їжі (дисфагія), що виникає на початку хвороби, біль у верхніх відділах живота, діарея, запори, нудота, блювання, стомлюваність та ін. Дослідження також показало, що пацієнти часто мають деякі симптоми захворювання за рік до того, як їх рак буде діагностовано, та інші тривожні симптоми за три місяці до встановлення діагнозу.

FDA затвердило новий препарат для лікування раку. Подробиці тут.