Вплив генетичних факторів на післяпологовий психоз: дослідження

Дата створення: Сьогодні, 15:10
Дата оновлення: 18 квітня, 18:24
Воздействие генетических факторов на послеродовой психоз: исследование фото

Вважається, що жінки, у яких раптово з'являються афективні та психотичні симптоми протягом 2 тижнів після пологів, страждають на післяпологовий психоз. Випадки класифікуються фахівцями як загальна манія або психотична депресія з перинатальним початком. Але оскільки такого діагнозу немає, це ускладнює лікування.

Вчені вирішили з'ясувати, чи можна генетично відрізнити жінок із першим післяпологовим психозом від жінок, у яких психічний розлад був до пологів, і чим відрізняються ці стани.

Дослідження

В досліджені взяли участь жінки із Великобританії. Вчені розрахували оцінки полігенного ризику, використовуючи дані повногеномних асоціативних досліджень шизофренії, біполярного розладу та великої депресії.

Результати

У порівнянні з контрольною групою, жінки з першим післяпологовим психозом і жінки з біполярним розладом мали більший генетичний ризик шизофренії та біполярного розладу, але тільки жінки з біполярним розладом мали більший ризик депресії.

У жінок з першим проявом післяпологового психозу були сприятливіші довгострокові результати, ніж у жінок із післяпологовим психозом у контексті раніше існуючого розладу. Жінки, які захворіли вперше після родів, не потребують профілактики при наступних вагітностях.

«МП» також писала, що в Україні спростили порядок отримання допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.