Аспірин пов'язаний із підвищеним ризиком серцевої недостатності: вчені

Дата створення: 24 листопада, 14:20
Дата оновлення: 20 квітня, 23:43
Аспирин связан с повышенным риском сердечной недостаточности: ученые фото

Такі висновки були зроблені вченими у дослідженні, опублікованому в авторитетному журналі Європейського товариства кардіологів.

Дослідження

В аналіз було включено 30 827 людей із ризиком розвитку серцевої недостатності із Західної Європи та США. «Група ризику» визначається, як одне або кілька з наступного: куріння, ожиріння, високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину, діабет та серцево-судинні захворювання. Учасники були у віці 40 років і старші, і не страждали на серцеву недостатність на початковому рівні. При зарахуванні реєструвалося вживання аспірину, і учасники класифікувалися як ті, що вживають, або ті, що не вживають.

Результати

Початково Аспірин приймали 7698 учасників (25%). За 5,3 роки спостереження у 1330 учасників розвинулася серцева недостатність.

Вчені зробили висновок, що у 22 690 учасників (74%), які не страждають на серцево-судинні захворювання, вживання аспірину було пов'язане з підвищенням ризику серцевої недостатності на 27%. До сприятливих факторів відносяться куріння, ожиріння, високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину, діабет та серцево-судинні захворювання.

Результати дослідження на тему: «Роль аспірину у профілактиці серцево-судинних захворювань» можна почитати тут.