EMA CHMP випустило рекомендації щодо застосування препаратів від коронавірусу

Дата створення: 25 листопада, 10:20
Дата оновлення: 18 квітня, 12:03
EMA CHMP выпустило рекомендации по применению препаратов от коронавируса фото

Комітет з лікарських засобів для людини (CHMP) Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) випустив рекомендації щодо застосування лікарських засобів: Lagevrio від Merck Sharp & Dohme та Ridgeback Biotherapeutics (Молнупіравір/MK 4482).

Рада рекомендувала використовувати препарат для лікування дорослих пацієнтів з Covid-19, які не потребують додаткового кисню, але мають вищу вірогідність тяжкого перебігу захворювання.

Капсулу Lagevrio слід приймати відразу при виявленні Covid-19 та протягом п'яти днів з моменту появи симптомів. Пероральний препарат призначений для прийому двічі на день протягом п'яти днів.

Оральні противірусні ліки Lagevrio, як стверджується, знижує здатність вірусу SARS-CoV-2 до реплікації в організмі за рахунок посилення мутацій в генетичному матеріалі вірусу.

В рамках рекомендацій були оцінені проміжні дані дослідження, в якому брали участь невакциновані пацієнти з Covid-19, які не були в лікарні, але мали хоча б одне основне захворювання, яке наражає їх на серйозний ризик захворювання.

Результати показали, що прийом противірусного перорального препарату у дозі 800 мг двічі на день протягом п'яти днів після появи симптомів знижує ризик госпіталізації та смертності.

Препарат «Молнупіравір» знижує ризик госпіталізації або смерті на 50% у пацієнтів з коронавірусом із групи ризику. Подробиці тут.