Материнське ожиріння підвищує ризик раку товстої кишки у дітей у дорослому віці: дослідження

Дата створення: 26 листопада, 12:01
Дата оновлення: 20 квітня, 23:59
Материнское ожирение повышает риск рака толстого кишечника у детей во взрослом возрасте: исследование фото

Такі висновки були зроблені вченими під час дослідження, опублікованого в Uth.

Чому це актуально?

Колоректальний рак, також відомий як рак товстої кишки або рак кишківника, є провідною причиною пов'язаною із раком захворюваності та смертності у всьому світі. А ожиріння є загальновизнаним фактором ризику. Кілька досліджень показують, що наявність ожиріння у плода або в його розвитку може впливати на розвиток раку в дорослому віці.

Дослідження

Група дослідників проаналізувала дані, зібрані службою CHDS про жінок, які отримували допологову допомогу в період із 1959 по 1966 рр. в Окленді (штат Каліфорнія, США). Протягом 60 років дослідники відстежували здоров'я понад 18000 дітей цих, жінок, які виросли, щоб визначити, у кого з них розвинувся рак товстої кишки у дорослому віці.

Результати

Дослідницька група виявила, що дорослі діти, матері яких страждали на ожиріння під час вагітності, стикалися більш ніж з подвоєним ризиком розвитку раку товстої кишки, порівняно з дорослими дітьми зі здоровою вагою або з мамами, які мали недостатню вагу.

Також вчені виявили, що збільшення ваги на ранніх термінах вагітності ще більше підвищувало ризик колоректального раку серед дорослих дітей. Ще одним визначальним фактором була маса тіла дитини при народженні. Дослідники виявили, що немовлята, які при народженні важили понад 4 кг грамів (8,8 фунтів), мали більше шансів захворіти на колоректальний рак у дорослому віці.

Коментарі

«Материнське ожиріння та збільшення ваги під час вагітності можуть бути пов'язані з колоректальним раком у потомства двома різними способами», – сказала Кейтлін С. Мерфі, доктор філософії, магістр охорони здоров'я, співавтор дослідження та доцент кафедри зміцнення здоров'я та поведінкових наук у Школі громадської охорони здоров'я UTHealth у Х'юстоні. «По-перше, ці материнські характеристики збільшують ризик ожиріння у дорослих нащадків, а ожиріння є добре відомим фактором ризику колоректального раку. По-друге, вони можуть впливати на шлунково-кишковий тракт дитини, що розвивається в утробі матері, роблячи потомство більш чутливим до колоректального раку в пізнішому віці».

МП також писала, що вчені визначили причини колоректального раку у молодих людей. Подробиці тут.