Артрит може знизити чоловічу фертильність: дослідження

Дата створення: 26 листопада, 14:30
Дата оновлення: 14 квітня, 19:04
Артрит может снизить мужскую фертильность: исследование фото

Такі висновки були зроблені вченими під час дослідження, опублікованого в Rheumatic Diseases.

Дослідження

Як відомо, фертильність – це поняття, що означає здатність до відтворення здорового потомства. Дослідники порівняли коефіцієнт фертильності або кількість дітей на чоловіка серед чоловіків із діагнозом запальний артрит, залежно від віку на момент встановлення діагнозу:

  • 30 років або молодше
  • від 31 до 40 (вважається піком репродуктивного віку)
  • 41 рік та старше.

У період з вересня 2019 р. по січень 2021 р. до участі у дослідженні були залучені чоловіки з 8 різних лікарень Нідерландів.

Результати

Вчені відзначають, що ревматоїдний артрит або один з інших типів запального артриту, діагностований до або під час пікового репродуктивного віку, може обмежувати чоловічу фертильність. Результати показують, що запальний артрит пов'язаний із меншою кількістю батьківства, вищим рівнем безплідності, недобровільною бездітністю та проблемами фертильності, такими як: погана якість сперми.

Запальний артрит, який включає: ревматоїдний артрит, псоріатичний артрит, ювенільний ідіопатичний артрит та анкілозуючий спондиліт (запалення хребта, суглобів і суглобів сухожиль і кісток) був пов'язаний з чоловічим безпліддям, еректильною дисфункцією та недостатнім виробництвом сперми.

Вчені звертають увагу на те, що на рівень фертильності чоловіків впливає не тільки фізичні прояви артриту, а й психологічний фактор. Багато чоловіків вважають, що якщо вони мають таке захворювання, то у них буде менше сил займатиметься потомством.

«МП» писала, що NICE оновив рекомендації щодо лікування ревматоїдного артриту.