Ймовірність госпіталізації при повторному COVID-19 складає 10%: дослідження

Відповідь на це актуальне для всіх питання вчені шукали в ході дослідження під назвою «Важкість повторних інфекцій SARS-CoV-2 у порівнянні з первинними інфекціями».
У Катарі з березня по червень 2020 р. пройшла перша хвиля інфекцій, викликаних важким гострим респіраторним синдромом, коронавірусом 2 (SARS-CoV-2), після чого приблизно у 40% населення з'явилися антитіла проти SARS-CoV-2. Згодом у країні було дві послідовні хвилі з січня до травня 2021 р., викликані штамами B.1.1.7 (або альфа) та B.1.351 (або бета). Це створило епідеміологічну можливість оцінки тяжкості повторної інфекції.
Дослідження
Учасникам дослідження методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) було діагностовано коронавірус у період з 28 лютого 2020 р. по 28 квітня 2021 р. Далі було виключено людей, які мали дані про вакцинацію. Первинну інфекцію було визначено як перший позитивний результат ПЛР. Реінфекція визначалася як перший ПЛР-позитивний мазок, отриманий, принаймні, через 90 днів після первинного зараження.
Результати
Для повторно інфікованих людей середній час між першим інфікуванням та повторним зараженням становив 277 днів (діапазон від 179 до 315).
Вчені виявили, що ймовірність госпіталізації або смерті у повторних інфекцій була на 90% нижчою, ніж при первинній інфекції. Чотири повторні зараження були досить серйозними та вимагали госпіталізації. Жоден з них не призвів до госпіталізації у відділення інтенсивної терапії та жоден не закінчився смертю. Реінфекції були рідкісними і, як правило, легкими, можливо через налагоджену імунну систему після первинного зараження, уточнили дослідники.
Для людини, яка вже мала первинну інфекцію, ризик серйозного повторного зараження становить приблизно 1%, від ризику важкої первинної інфекції у раніше неінфікованої людини.
Вакцинація людей, які перенесли COVID-19: чому не враховується природний імунітет? Відповіді тут.