МЗС не рекомендує низку країн для подорожі

Дата створення: 30 листопада, 14:25
Дата оновлення: 30 листопада, 14:28
МИД не рекомендует ряд стран для путешествия фото

У МЗС надали рекомендації українцям щодо того, які країни наразі не рекомендується відвідувати через ризик поширення нового штаму коронавірусу, що має назву «Омікрон».

До списку країн, куди МЗС не рекомендує наразі подорожувати увійшли: Південно-Африканська Республіка, Ботсвані, Есватіні, Лесото, Мозамбік, Намібія та Зімбабве.

Людям, які відвідують ці країни, після повернення до України рекомендовано пройти 14-ти денний карантин.

Уточнюється, що посольство України в Південно-Африканській Республіці (ПАР) відкрило цілодобову «гарячу лінію» для надання консульської допомоги: +27 681 987 112. Електронна пошта: emb_za@mfa.gov.ua. Якщо ж потрібно уточнити якісь питання щодо необхідності відвідання цих країн людям, які зараз знаходяться на території України, МЗС рекомендує їм телефонувати на «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 1657.

Експерти говорять про те, що ці обмеження, швидше за все, не зможуть стримати поширення нового штаму вірусу, оскільки вірус вже вийшов за територію Африки. За даними офіційної статистики, новий штам вірусу «Омікрон» вже виявлено у Німеччині, Італії, Гонконгу, Ізраїлі та деяких інших країнах. Ті ж експерти заспокоюють, що поява нових штамів вірусу неминуча, адже це відповідає природі вірусів, вони завжди мутують...

«МП» вже писала, що новий штам коронавірусу «Омікрон» вже виявлений у Європі.