Високий рівень фізичної активності і якісний сон знижують ризик смерті: вчені

Дата створення: 01 грудня, 13:32
Дата оновлення: 14 квітня, 19:10
Высокий уровень физической активности и качественный сон снижают риск смерти фото

Такі висновки було зроблено вченими за підсумками дослідження, результати якого було опубліковано у Британському журналі спортивної медицини.

Дослідження

Дослідники використали інформацію, надану 380 055 чоловіками та жінками середнього віку (середній вік 55 років), які взяли участь у дослідженні UK Biobank (британський біобанк). Рівні фізичної активності, сон та здоров'я учасників загалом відстежувалися в середньому за 11 років до травня 2020 р.

Результати

За період моніторингу 15 503 людей померли: 4095 – від будь-якого типу серцево-судинних захворювань та 9064 – від усіх видів раку. З них 1932 людини померли від ішемічної хвороби серця, 359 – від мозкового крововиливу (геморагічного) інсульту, 450 – від тромбу (ішемічного) інсульту та 1595 – від раку легень.

Вчені виявили, що чим менше люди спали і чим нижчою була якість їхнього сну, тим вищий був ризик смерті від будь-якої причини, особливо від усіх типів серцево-судинних захворювань та від ішемічного інсульту. Зокрема, порівняно з людьми, які мали повноцінний сон, у них також був найвищий ризик смерті від будь-якого типу серцево-судинних захворювань (на 67% вище), від будь-якого типу раку (на 45% вище) та від раку легень (на 91% вище). Дослідники приходять до висновку: «ті, хто погано спить і найменше займається спортом, найбільше схильні до ризику смерті або поганого стану здоров'я».

«МП» писала, що FDA схвалило препарат для лікування розладу сну.