Комбінація гідроксихлорохіну та азитроміцину для лікування коронавірусу збільшує час перебування в лікарні: вчені

Такі висновки були зроблені вченими в дослідженні під назвою «Систематичний огляд і метааналіз хлорохіну (CQ) та гідроксихлорохіну (HCQ) як монотерапія або в поєднанні з азитроміцином (AZM) при лікуванні COVID-19.
Ця тема є дуже актуальною, адже в Україні нерідко при лікуванні коронавірусу використовується такий недорогий вид антибіотика, як азитроміцин. «МП» вже писала про те, що згідно з останніми науковими дослідженнями, азитроміцин був визнаний вченими неефективним для лікування коронавірусу. У цьому дослідженні вчені проаналізували ефективність застосування при лікуванні коронавірусу комбінації азитроміцину і гідроксихлорохіну. Що виявило дослідження?
Дослідження
Вчені проаналізували дані про пацієнтів з Covid-19 та ефективність їх лікування в онлайн-базі даних до червня 2020 р. Дані були проаналізовані за допомогою програмного забезпечення Review Manager V5.3 для Windows. Було проведено мета-регресійний аналіз, щоб вивчити вплив різниці у віці, тяжкості захворювання, статі та країни на RR групової смертності у групі схеми HCQ.
Висновок
Вчені відзначають, що лікування пацієнтів із COVID-19 за допомогою CQ/HCQ не призвело до зниження смертності. Крім того, застосування CQ/HCQ окремо або у поєднанні з AZM збільшувало тривалість перебування у лікарні. Додавання AZM до HCQ/CQ також не показало жодних переваг з погляду вірусологічного лікування.