Михайло Радуцький: в Україні є лабораторії, які можуть виявити новий штам вірусу «Омікрон»

Дата створення: 03 грудня, 12:55
Дата оновлення: 03 грудня, 12:56
Михаил Радуцкий: в Украине есть лаборатории, которые могут выявить новый штамм вируса «Омикрон» фото

Голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, народний депутат «Слуги народу» Михайло Радуцький надав свій коментар з приводу актуального на сьогодні питання – нового штаму коронавірусу, що має назву «Омікрон» та можливості його поширення на території України.

Михайло Радуцький відзначив, що потрапляння вірусу «Омікрон» на територію нашої країни – це питання часу, а «закриття кордонів» не вирішить проблему і не зможе захистити від поширення вірусу.

З приводу того, чи зможуть вітчизняні лабораторії точно ідентифікувати саме вірус «Омікрон», пан Радуцький однозначно сказав, що «так». «На комітеті ставили питання міністру охорони здоров’я, чи здатні наші лабораторії визначати цей вірус. Так, міністр запевнив, що наші лабораторії здатні визначати цей вірус. Готуємося», – сказав Радуцький.

Михайло Радуцький зазначив, що наразі єдина можливість захисту – це вакцинація. Він також відмітив, що наразі у світі не існує достатньо інформації чи якоїсь однозначної думки з приводу особливостей нового штаму «Омікрон». За словами Михайла Радуцького думки експертів з приводу тяжкості нового вірусу розходяться. Перша думка полягає в тому, що вірус «Омікрон» не несе тяжких ускладнень, але дуже швидко поширюється, і може частіше вражати молодих людей. Друга думка полягає в тому, що вірус може бути небезпечним за наслідками. Але доказів цього на разі не має.

ВООЗ: штам «Омікрон» вже у 23 країнах. Чи потрібно панікувати? Відповідь тут.