Мебендазол инструкция по применению

Мебендазол фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Мебендазол таблетки по 100 мг №6
Производитель:
Регистрация:
№ UA/6455/01/01 от 25.05.2007. Приказ № 263 от 25.05.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить 100 мг мебендазолу;допоміжні речовини: лактоза (у вигляді моногідрату), крохмаль кукурудзяний висушений, повідон, натрію крохмальгліколят тип А, магнію стеарат, барвник Sunset Yellow Lake (Е 110).

Основные физико-химические свойства:

круглі плоскоциліндричні таблетки світло - рожевого кольору з білими та темно-рожевими вкрапленнями, з фаскою та рискою з одного боку;

Производитель:

Гриндекс, АО, Латвия

Фармакотерапевтическая группа:

Противогельминтные средства, применяемые при нематодозах.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Синтетичний протиглисний засіб, який має широкий спектр дії. Впливає на енергетичні процеси гельмінтів. Мебендазол спричиняє дегенерацію цитоплазматичних мікротубул гельмінтів, блокує, таким чином, засвоєння глюкози та уповільнює синтез АТФ в організмі гельмінта.Найбільшу активність мебендазол виявляє відносно кишкових нематод, хоча ефективний і при деяких інших гельмінтозах. Висока терапевтична ефективність препарату спостерігається при лікуванні інвазій, спричинених наступними гельмінтами: Enterobius vermicularis – 95 %, Trichuris trichiura – 68 %, Ascaris lumbricoides – 98 %, Ancylostoma duodenale, Necator americanus – 96 %.Фармакокінетика. Мебендазол майже не всмоктується у шлунково-кишковому тракті, невелика частина препарату (5-10 %), що абсорбується, зазнає інтенсивного пресистемного метаболізму в печінці. Період напіввиведення мебендазолу складає 2,5-5,5 год. У крові він на 90 % зв’язується з білками, нерівномірно розподіляється по всіх органах. Накопичується у жировій тканині печінки. В печінці мебендазол біотрансформується до 2-амінопохідних. За 48 год лише невелика кількість (2 % введеної дози) мебендазолу виводяться з сечею у незмінному стані і у вигляді метаболітів. Неабсорбований мебендазол виділяється з калом у незмінному вигляді.Метаболіти мебендазолу не мають специфічної активності.

Показания к применению:

Ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомідоз, стронгілоїдоз, трихоцефальоз, теніоз, а також змішані гельмінтні інвазії.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до мебендазолу або до будь-якого з допоміжних речовин.Неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, значні порушення функції печінки. Період вагітності, годування груддю. Дитячий вік до 2-х років.

Особенности применения:

При застосуванні мебендазолу не потрібно дотримуватися дієти, призначати проносні засоби. Застосування мебендазолу в період вагітності і годування груддю.В результаті проведення окремих дослідів мебендазол виявляв ембріотоксичну і тератогенну дію. У період вагітності, здебільшого у першому триместрі, мебендазол слід застосовувати за призначення лікаря тільки у випадку, коли очікувана терапевтична дія препарату перевищує потенційний ризик.Бажано припинити годовування груддю у разі застосування препарату.Застосування мебендазолу при керуванні транспортом і роботі з технікою. На даний момент не встановлені впливи мебендазолу на здатність керувати транспортними засобами й обслуговувати механізми.

Способ применения и дозы:

Препарат застосовують внутрішньо.При ентеробіозі – дорослим та дітям старше 2 років призначають по 100 мг одноразово і повторюють через 2-4 тижні у тих самих дозах.При аскаридозі, трихоцефальозі, анкілостомідозі, та змішаних гельмінтних інвазіях – дорослим та дітям старше 2 років призначають по 100 мг 2 рази на добу (вранці та ввечері) протягом 3 днів.При теніозі та стронгілоїдозі – дорослим рекомендують застосовувати по 200 мг 2 рази на добу протягом 3 днів. Дітям старше 2 років – по 100 мг 2 рази на добу також протягом 3 днів.Лікування повторюють, якщо через 3 тижні знову з’являються ознаки гельмінтозу.Таблетку можна проковтнути цілою, розжувати або подрібнити і додати до їжі.Під час лікування мебендазолом не треба дотримуватися дієти та застосовувати проносні засоби.

Передозировка:

При передозуванні спостерігаються шлунково-кишкові розлади. Специфічного антидоту немає. При симптомах передозування припиняють застосування препарату, промивають шлунок та дають активоване вугілля.

Побочные действия:

Під час застосування препарату в рекомендованих дозах побічні дії спостерігаються рідко, однак можливі запаморочення, головний біль, розлади з боку шлунково-кишкового тракту (біль у животі, пронос); при застосуванні великих доз – випадіння волосся. Іноді можливі алергічні реакції: збільшення температури тіла, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, в поодиноких випадках – судоми.При тривалому застосуванні мебендазолу в дозах, які перевищують рекомендовані, може спостерігатися нейтропенія та порушення функцій печінки, а також у поодиноких випадках може розвинутися гепатит.

Лекарственное взаимодействие:

Циметидин може уповільнювати руйнування мебендазолу в печінці, призводячи до його накопичення в організмі, що підсилює дію мебендазолу.Фенітоїн і карбамазепін, навпаки, знижують концентрацію мебендазолу в плазмі крові за рахунок індукції мікросомальних ферментів.Прийом препарату зменшує потребу в інсуліні у хворих на цукровий діабет.

Срок годности:

Зберігати при температурі не вище 25 ˚С. Зберігати в недоступному для дітей місці! Термін придатності – 4 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 6 таблеток у блістері; по 1 блістеру у картонній пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: mebendazole;метил N-(5-бензил-1Н-бензимідазол-2-іл) карбамат;

Форма випуску

Таблетки.

Адреса

Вул. Крустпілс, 53, Рига, LV-1057, Латвія. Телефон: 371 7083205. Факс: 371 7083505. e-mail: grindeks@grindeks.lv; www.grindeks.lv.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua
Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Мебендазол
Производитель:Гриндекс, АО, Латвия
Форма выпуска:

По 6 таблеток у блістері; по 1 блістеру у картонній пачці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/6455/01/01 от 25.05.2007. Приказ № 263 от 25.05.2007
МНН:Mebendazole
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить 100 мг мебендазолу;допоміжні речовини: лактоза (у вигляді моногідрату), крохмаль кукурудзяний висушений, повідон, натрію крохмальгліколят тип А, магнію стеарат, барвник Sunset Yellow Lake (Е 110).

Фармакологическая группа:Противогельминтные средства, применяемые при нематодозах.
Код АТХ:P02CA01 - Мебендазол
Реклама
В Европе наблюдается рост инфекций, передающихся половым путем
Согласно новым данным за 2022 год, опубликованным ...
COVID-19 вдвое повышает риск развития сердечного приступа: исследования
Исследования показывают, что риск развития сердечн...
Реклама
Аллергический синусит
Причины развития аллергического синусита — кто в г...
Лечение синусита в домашних условиях
Как лечить синусит домаПрофилактика синусита в дом...
Реклама
Яблочный уксус снижает уровень холестерина и сахара в крови: диетолог
Яблочный уксус традиционно добавляют в салатные за...
Диетолог объяснил, сколько может хранить вареный рис
Рис содержит углеводы, белки, витамины группы В, м...
Реклама