Жовтий пронос у дитини

Жовтий пронос у дитини явище, що з’являється доволі часто. Зазвичай такий колір викликаний їжею. Зокрема, якщо дитина знаходиться виключно на грудному вигодовуванні, то і консистенція калових мас, і жовтуватий відтінок їх — це норма. Те саме педіатри говорять і у разі штучного вигодовування. При цьому на різні суміші (замінники грудного молока) реакція може бути різною. Це стосується і випорожнень (частоти, консистенції, кольору калових мас).

Важливо: нормальний дитячий кал виглядає як «ковбаска» (витягнутої форми), а колір його має бути у різних відтінках коричневого. Будь-які відхилення вимагають уваги, особливо, якщо йдеться про пронос.

Коли у немовляти пронос жовтого кольору, потрібно показати дитину педіатру. Лікар збере анамнез, а за необхідності призначить обстеження. Все це дасть повну картину, заспокоїть батьків і дозволить лікарю призначити лікування, якщо це потрібно.

Причини проносу жовтого кольору у малюків

Усі причини заведено розділяти на два типи:

Інфекційні
Неінфекційні
Ротавірусна інфекціяПорушення дієти мамою, яка годує малюка грудьми
Хвороба УіпплаНепереносимість лактози
ПанкреатитРеакція на той чи інший прикорм (найчастіше на перший)

Що повинно викликати у батьків немовляти тривогу:

  • коли пронос пінистий, а також має різкий неприємний запах;
  • якщо кількість випорожнень доходить до 8-10 разів на день (а то й більше);
  • якщо пронос жовтого кольору у дитини супроводжується нудотою та блюванням, підвищеною температурою (понад 38 оС);
  • зміна кольору сечі;
  • якщо малюк раптом став примхливим, плаксивим, млявим.

У новонародженого пронос жовтого кольору може бути при дисбактеріозі — порушенні балансу кишкової мікрофлори. Такий стан може виникати за різних обставин, але найчастіше кал, крім світло-жовтого відтінку, набуває і пінистої консистенції. Також у такому стані дитини можуть мучити біль у животі, підвищене газоутворення.

Іноді кал у дитини світлішає і стає жовтуватим при перегині жовчного міхура. Це можна визначити за допомогою обстеження: УЗД дає повну картину і дозволяє точно визначити цю причину зміни кольору калових мас. Також важливо, що при перегині жовчного проноси чергуються із запорами.

При хворобі Уіппла кал стає жовто-сірим. Це досить рідкісне інфекційне захворювання, а його симптоматика збігається з іншими хворобами. Якщо у дитини різко підвищується температура тіла, до неї приєднуються біль у животі, метеоризм, нудота з блювотою чи без, а стілець стає рідким (але не пінистим), це привід негайно звернутися до педіатра.

Жовтий пронос і температура дитини — сигнал небезпеки. Тут мова може йти про наявність інфекції або бактеріальну причину захворювання. Самолікування у разі настання такого стану заборонено, оскільки може нашкодити дитині.

Поширені питання

Чи обов’язково звертатися до лікаря при жовтому проносі у дитини?

Вважається, що зміна кольору калу найчастіше є одним із варіантів норми. Загалом, якщо дитина їсть у звичайному режимі, її поведінка не змінюється, а іншої симптоматики немає, батьки можуть спостерігати за ситуацією день-два. Можливо, ситуація нормалізується без необхідності лікарських призначень.

У немовляти пронос жовтого кольору з піною — що робити?

Пінистий кал — одна з ознак того, що мікрофлора кишечника у немовляти порушена. Зазвичай, такий стан не потребує спеціального лікування. Але якщо стан дитини змінюється, приєднуються інші симптоми, треба показати пацієнта лікарю.

Пронос у немовляти на ГВ жовтого кольору — небезпечно чи ні?

Найчастіше ні. Це варіант норми, а регулювати дієту потрібно мамі, що годує. Зазвичай, якщо мама дотримується рекомендацій педіатра, все швидко стає на свої місця.

Жовтий пронос та прорізування зубів якось пов’язані?

Є думка, що прорізування зубів і справді впливає на колір та консистенцію калових мас малюка. Однак на практиці все це не завжди так, та й наукового підтвердження такої теорії немає.

М’який стілець жовтого кольору у дитини — панікувати чи ні?

Якщо дитина спокійна, а частота випорожнень не перевищує трьох-чотирьох разів на день, то хвилюватися не варто. Навіть при тому, що калові маси набувають жовтого відтінку і стають м’якшими (а іноді набувають кашоподібної консистенції), можна просто спостерігати. А от якщо до цього додається температура, нудота, блювання чи інші симптоми, варто звернутися до лікаря.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Дієта при гастриті
Переваги дієти при гастритіЯк дієта допомагає впор...
Препарати при синуситі
Як правильно підібрати ліки при синуситіЛіки проти...
Реклама
Реклама