Офтаміл

офтамилл
Дозування:
краплі очні 10 мл стерильного., № 1

Адаптована інструкція

Склад:

У 100 мл: водні екстракти ромашки, шипшини алое вера, чорниці по10 г; гідроксипропілметилцелюлоза - 0,2 г; натрію гіалуронат - 0,2 г; кислота борна - 0,6 г; натрію тетраборат декагідрат - 0,05 г; натрію хлорид - 0,58 г; вода д/ін'єкцій - до 100 мг.

Властивості:

Офтаміл - це засіб з антисептичною, протизапальною і зволожуючою дією.

Екстракт ромашки виявляє виражений протизапальний, заспокійливий і освіжаючий ефект, підсилює регенеративні процеси, послаблює алергічні реакції, помірно знімає спазм. Її призначають для зменшення болю при почервонінні слизової оболонки очей, викликаної чинниками навколишнього середовища. Завдяки наявності флавоноїдів, ромашка володіє антибактеріальними та противірусними властивостями.

Екстракт алое вера - імуностимулюючий засіб, має зволожуючий, відновлюючий та бактеріостатичний ефект, стимулює клітинний обмін речовин і регенерацію тканин при захворюваннях очей.

Екстракт шипшини допомагає в синтезі зорового пігменту і грає роль у формуванні жовтого ферменту.

Екстракт чорниці збагачує організм антоціанами, поліфенолами, флавоноїдами, органічними кислотами, тритерпеноїдами, мікро- і макроелементами. Він надає капілярозахисну і антиоксидантну дію, сприяє прискоренню регенерації родопсину (світлочутливого пігменту сітківки, що відповідає за чутливість і «пристосування» до змін яскравості світла), поліпшення мікроциркуляції, що призводить до зменшення втоми і напруги очей, поліпшення гостроти зору в темряві, зменшення ризику виникнення діабетичної ретинопатії і катаракти.

Гіпромелоза стабілізує слізну плівку на поверхні рогівки шляхом створення захисного, прозорого і еластичного щита.

Гіалуронат натрію - молекула, яка природно міститься в організмі людини, де є необхідність постійного зволоження (хрящ, шкіра, слізна плівка), створює сприятливе мікросередовище для відновлення епітелію та очної поверхні у випадках пошкодження рогівки та кон'юнктиви. Використовується для зволоження і захисту ендотелію рогівки від зовнішніх агентів і від ураження вільними радикалами. Разом з гіпромелозою забезпечує тривале та інтенсивне зволоження поверхні ока.

Борна кислота використовується як антисептичний засіб при кон'юнктивітах.

Рекомендації щодо застосування:

Офтаміл рекомендується для використання в комплексній або додатковії терапії при:

 • кон'юнктивіті, блефариті, кератиті, кератоувеїті;
 • ретинопатії і увеопатії;
 • синдромі сухого ока, комп'ютерному синдромі;
 • використанні контактних лінз і в ортокератології.

А також для:

 • підвищення біодоступності антиглаукоматозних і протизапальних препаратів;
 • промивання очей після впливу несприятливих факторів забрудненого навколишнього середовища;
 • промивання очей при ГРВІ та застудах;
 • зменшення ймовірності бактеріальних запалень в післяопераційний період.

Особливі вказівки:

Краплі призначені для застосування в офтальмології.

Після закапування очей може виникати нечіткість зору. Це короткочасне явище, яке проходить через кілька секунд. Якщо ви відзначаєте появу побічних ефектів (печіння, подразнення, розмитість зору), які зберігаються тривалий час, припиніть використовувати краплі і зверніться до лікаря.

Не торкайтеся дозатором до ока і закривайте флакон кришечкою після кожного застосування. Ці заходи допоможуть запобігти забрудненню розчину.

Розчин зберігає стерильність до першого відкриття. Якщо ви помітили, що флакон пошкоджений, не використовуйте краплі.

Перед використанням крапель необхідно знімати контактні лінзи.

Для дітей використання можливо тільки за призначенням лікаря.

Протипоказання:

Індивідуальна непереносимість компонентів засобу, інфекції очей.

Спосіб застосування та дози:

За 1-2 краплі 3-4 р/день. Тривалість застосування визначає лікар.

Умови зберігання:

Флакон на 10 мл.

Форма випуску / упаковка:

Особливих вимог немає. Офтаміл має бути використаний протягом 3 міс після відкриття.

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ С.А.Ф. Фарма, 02160, Київ, пр. Соборності, 7A, офіс 514 Тел.: +38 (044) 353-03-92

Офіційна інструкція

Склад:

Склад: 100 мл крапель містять: водний екстракт ромашки - 10 г; водний екстракт шипшини звичайної - 10 г; водний екстракт алое вера - 10 г; водний екстракт чорниці - 10 г; гідроксипропілметилцелюлоза - 0,2 г; натрію гіалуронат - 0,2 г; кислота борна - 0,6 г; натрію тетраборат декагідрат - 0,05 г; натрію хлорид - 0,58 г; вода для ін'єкцій - до 100 мг.

Стерильний розчин для офтальмологічного використання з фізіологічним рН.

Властивості:

Офтаміл - офтальмологічний антисептик, протизапальний і зволожуючий засіб.

Механізм дії.

Водний екстракт ромашки. Дія ромашки аптечної обумовлено комплексом речовин, що містяться в ній (хамазулен, мітріцін, апігенін, апіін і герніарін) і проявляє виражений протизапальний, заспокійливий і освіжаючий ефект, підсилює регенеративні процеси, послаблює алергічні реакції, має помірну спазмолітичну дію і тому призначається для полегшення болю при гіперемії слизової оболонки очей, викликаної атмосферними агентами і факторами навколишнього середовища. Завдяки наявності флавоноїдів (кверцитин, лютеоліна і аігеніна) ромашка володіє антибактеріальними та противірусними властивостями.

Водний екстракт алое вера- імуностимулюючу засіб, надає зволожуючий, відновлюючий та бактеріостатичний ефект, стимулює обмін речовин в клітинах і регенерацію тканин при захворюваннях очей.

Водний екстракт шипшини звичайної містить аскорбінову кислоту, вітаміни Е, В, К, Р, каротин, залізо, кальцій, солі калію, фосфор, магній, марганець, ефірне масло, лікопін. Вітаміни В2 і В1 допомагають в синтезі зорового пурпуру і грають роль у формуванні жовтого ферменту.

Водний екстракт чорниці. У складі екстракту чорниці містяться антоціани (переважно міртилін і неоміртілін), поліфеноли, флавоноїди (гиперін, астрогалін, кверцетин, ізокверцетін, рутин), органічні кислоти (лимонна, яблучна, молочна, щавлева, бурштинова, хінна), трітерпеноїди (урсолова кислота), мікро- і макроелементи.

Глюкозид міртилін надає капіляропротекторні і антиоксидантну дію, сприяє покращанню рівноваги коагуляції клітинної мембрани, прискоренню регенерації родопсину (світлочутливого пігменту сітківки, відповідальної за чутливість і «пристосування» до змін інтенсивності (яскравості) світла), поліпшення мікроциркуляції, що призводить до зменшення втоми і напруги очей (читання, робота за комп'ютером і т.п.), поліпшення гостроти зору в темряві, редукування ризику виникнення діабетичної ретинопатії і катаракти. Доведено, що чорниця природно прискорює оновлення сітківки очей, чутливої ​​до світла.

Гіпромелоза - це полімер зі слизисто-міетіческімі властивостями, який може стабілізувати слізну плівку на поверхні рогівки шляхом створення захисного, прозорого і еластичного щита.

Гіалуронат натрію - молекула, яка природно міститься в організмі людини, де є необхідність постійного зволоження (хрящ, шкіра, слезовідная плівка), тому вона є біологічно сумісної. Використовується для зволоження, протидіє сухості очей і створює плівку, яка захищає ендотелій рогівки від зовнішніх агентів і від ураження вільними радикалами.

Разом з гіпромелозою забезпечує тривале і інтенсивне зволоження поверхні ока.

Розчини, що містять натрію гіалуронат, створюють сприятливе мікросередовище для процесів реепітелізації, відновлення очної поверхні у випадках пошкодження рогівки і кон'юнктиви.

Борна кислота має антибактеріальну, протигрибкову, протипаразитарну, протипедикульозну, в'яжучу, фунгістатичну дію, використовується як антисептичний засіб при кон'юнктивітах.

Рекомендації щодо застосування:

Офтаміл рекомендується для використання в комплексній або додатковій терапії при:

 • захворюваннях передньої поверхні ока (кон'юнктивіт, блефарит, кератит, кератоувеит) як бактеріостатичний і протизапальний засіб;
 • ретинопатії і увеопатіі (за рахунок капіляропротекторної, регенераційної та антиоксидантної дії);
 • в післяопераційний період як антисептичний засіб;
 • синдромі сухого ока, комп'ютерному синдромі (завдяки зволожуючий, стабілізуючій і антиоксидантній дії);
 • використанні контактних лінз і в ортокератологіі;
 • для підвищення біодоступності антіглаукоматозних і протизапальних препаратів;
 • для промивання очей після впливу факторів забрудненого навколишнього середовища, гіперінсоляції, морської солі і води і т.д .;
 • для промивання очей в комплексному лікуванні гострих респіраторних захворювань верхніх дихальних шляхів (як протизапальний і імуномодулюючий засіб).

Особливі вказівки:

Продукт призначений тільки для офтальмологічного застосування одним пацієнтом.

Не використовувати краплі, якщо під час відкривання контейнер вийшов з ладу або був пошкоджений. Під час застосування не доторкатися крапельницею до очей. Щоб запобігти забрудненню розчину щільно закривайте флакон після застосування. Не використовувати у разі очної інфекції. При виникненні індивідуальної чутливості слід звернутися до лікаря.

Не використовувати через 90 днів після відкриття флакону та після закінчення терміну придатності. При використанні контактних лінз слід знімати їх перед застосуванням крапель.

Протипоказання:

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів продукту.

Спосіб застосування та дози:

По 1 - 2 краплі в кожне око 3 - 4 рази на день.

Зір може бути тимчасово розмитим, коли цей продукт використовують вперше.

Крім того, можуть тимчасово виникати незначні печія/подразнення очей. Якщо будь-який з цих ефектів зберігається або погіршується, слід звернутися до лікаря.

Поступове спорожнення флакону може викликати необхідність застосувати більш високий тиск на його стінки, щоб забезпечити вихід продукту. Це пов'язано з властивостями системи закриття флакону для збереження стерильності та фізико-хімічних властивостей вільних від консервантів розчинів.

Діти.

Вікові обмеження відсутні у разі призначення препарату лікарем.

Умови зберігання:

При температурі не вище 25 °C у недоступному для дітей місці.

Термін придатності 3 роки. Не використовувати після закінчення терміну придатності.

Форма випуску / упаковка:

Краплі очні 10 мл стерильного., № 1.

Виробник:

Непосредственное производство: ТОВ С.А.Ф. Фарма, 02160, Київ, пр. Соборності, 7A, офіс 514 Тел.: +38 (044) 353-03-92

Додаткові дані

Дозування:
краплі очні 10 мл стерильного., № 1
Реєстрація:
- № -

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стадник Анна Олеговна
Провизор

Стаднік Ганна, закінчила НМУ ім. О. О. Богомольця, факультет фармацевтичний, спеціальність "Загальна фармація"

Працювала в: КП "Фармація" провзор-інтерн, ТОВ "Аптека мінеральні води" провізор, ТОВ "ДЕНДІ-ФАРМ" провізор, ТОВ "Моріон"

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.