Риболізин

риболизин
Дозування:
краплі очні флакон 8 мл стерильного., № 1

Адаптована інструкція

Склад:

У 100 мілілітрах крапель: рибофлавіну фосфат (вітамін В2) - 0,05 г; L-пролін - 0,0752 г; L-гліцин - 0,1 г; L-лізину гідрохлорид - 0,014 г; L-лейцин - 0,0108 г; натрію ЕДТА - 0,1 г; гіалуронат натрію - 0,15 г; натрію хлорид - 0,43 г; натрію дигідрофосфат дигідрат - 0,225 г; двохосновний натрію фосфат дигідрат - 0,685 г; N-гідроксиметилгліцинат - 0,002 г; вода очищена.

рН розчину: 7,2.

Властивості:

Риболізин - засіб для захисту і відновлення рогівки.

Рибофлавін захищає епітелій від різних видів стресу, від УФ-випромінювання (напр. при крослінкінгу), грає ключову роль в розвитку і підтримці поверхневих структур епітеліальних клітин і строми рогівки, має важливе значення в клітинному енергообміні. Вітамін В2 впливає на поглинання амінокислот.

Амінокислоти є субстратом для клітин і позаклітинного матриксу. Вони покращують живлення поверхні ока, перешкоджають виникненню подразнень і запалень.

L-пролін є одним з найважливіших компонентів колагену. Підтримує в нормальному стані сполучні тканини (склеру ока, судини).

L-гліцин - покращує метаболічні процеси. Чинить позитивний вплив при м'язовій дистрофії.

L-лізин має протизапальну, протинабрякову, знеболювальну дію. Підвищує тонус судин, коригує роботу імунітету, знижує рівень цукру в крові.

L-лейцин бере участь в синтезі білків та амінокислот, запускає клітинний та гуморальний імунітет, підвищує активність фагоцитів, запобігає порушенням метаболізму, що виникають при стресі.

Кислота гіалуронова присутня в склоподібному тілі, епітеліальної, сполучної і нервової тканини, суглобової рідини, слині та ін. Забезпечує стабільність слізної плівки, змащення, захист, зволоження і синтез епітелію, відновлення пошкоджених тканин кон'юнктиви та рогівки.

N- гідроксиметилгліцинат повільно розщеплює бактеріальні клітинні мембрани, що призводить до загибелі патогенних збудників. Динатрію ЕДТА виводить відкладення солей кальцію з рогівки. Підсилює антимікробний ефект N- гідроксиметилгліцинату.

Рекомендації щодо застосування:

  • відновлення і захист рогівки після: травм, опіків, стресів, хірургічних операцій, діагностичних процедур.
  • дистрофічні зміни в рогівці;
  • кератоглобус, кератоконус;
  • профілактика прогресування катаракти;
  • тривале носіння лінз.

Особливі вказівки:

Краплі Риболізин призначені для застосування в офтальмології.

Після закапування очей може виникати нечіткість зору. Це короткочасне явище, яке минає через кілька секунд. Якщо ви відзначаєте появу небажаних симптомів або побічних ефектів, припиніть використовувати краплі і зверніться до лікаря.

Не торкайтеся дозатором до ока і закривайте флакон кришечкою після кожного застосування. Ці заходи допоможуть запобігти забрудненню розчину.

Зверніться до лікаря, якщо ви застосовуєте інші офтальмологічні л/з або засоби.

Розчин зберігає стерильність до першого відкриття. Якщо ви помітили, що флакон пошкоджений, не використовуйте краплі.

Перед використанням крапель необхідно знімати контактні лінзи.

Протипоказання:

Алергічні реакції на компоненти крапель Риболізин, очні інфекції.

Спосіб застосування та дози:

Діти: 1 крапля 4 р/добу.

Дорослим: 1-2 краплі 4 р/добу.

Відразу після закапування очі потрібно закрити і не моргати протягом 1-2 хвилин.

Умови зберігання:

Особливих вимог немає. Відкритий флакон придатний 1 місяць.

Форма випуску / упаковка:

Флакон 8 мл.

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ С.А.Ф. Фарма, 02160, Київ, пр. Соборності, 7A, офіс 514 Тел.: +38 (044) 353-03-92

Офіційна інструкція

Склад:

Склад на 100 мл: рибофлавіну фосфат (вітамін В2) - 0,05 г; L-пролін - 0,0752 г; L-гліцин - 0,1 г; L-лізину гідрохлорид - 0,0140 г; L-лейцин - 0,0108 г; натрію ЕДТА - 0,1 г; кислоти гіалуронової натрієва сіль - 0,15 г; натрію хлорид - 0,43 г; натрію дигідрофосфат дигідрат - 0,225 г; двухосновний натрію фосфат дигідрат - 0,685 г; N-гідроксиметилгліцинат - 0,002 г; вода очищена.

Ізотонічний розчин з рН 7,2.

Властивості:

Риболізин - офтальмологічний кератопротектор, кераторепарант.

Механізм дії. Риболізин - ізотонічний офтальмологічний розчин на основі вітаміну В2, амінокислот, кислоти гіалуронової, оптимізований для захисту і відновлення структур рогівки після різних видів стресу, включаючи хірургічні втручання.

Рибофлавін забезпечує високий захист епітелію від різних видів стресу, захищає від УФ-випромінювання під час операцій кросслінкінг і дозволяє підтримувати фізіологічний стан строми. Бере участь в різних біохімічних реакціях і відіграє ключову роль у розвитку та підтримці поверхневих структур епітеліальних клітин і строми рогівки, оскільки відсутність рибофлавіну призводить до зменшення кількості кератоцитов, щільності екстрацелюлярного матриксу та зв'язків між волокнами колагену. Рибофлавін має важливе значення в енергетичних процесах клітин. Вітамін В2 також є кофактором ферментативних реакцій, що поліпшують ефективність поглинання амінокислот.

Амінокислоти, що містить Риболізин, забезпечують субстратами нові клітинні ділення і позаклітинний матричний синтез. Зокрема, лізин і лейцин мають основоположне значення для структурної стійкості колагену в різних сполучних тканинах людини, особливо в стромі. Амінокислоти покращують трофіку поверхні ока, перешкоджають запально-подразливим реакціям.

L-пролін є одним з найважливіших компонентів генового білка - основи всіх тканин в організмі людини. Підтримує в нормальному стані сполучні тканини (склеру ока, судини).

L-гліцин - центральний нейромедіатор гальмівного типу дії, покращує метаболічні процеси. Чинить позитивний вплив при м'язовій дистрофії.

L-лізин має протизапальну, протинабрякову, знеболювальну дію. Підвищує тонус судин, виявляє помірний імунокоригуючий і гіпоглікемічний ефект.

L-лейцин бере участь в синтезі білка, активізує клітинний і гуморальний імунітет, підвищує функцію фагоцитів, активує процеси біосинтезу амінокислот, їх попередників і метаболітів, запобігає порушенню обміну речовин, що виникає при стресі.

Кислота гіалуронова - мукополісахарид, який входить до складу різних тканин тіла і прилипає до поверхні слизової оболонки ока, захищаючи, зволожуючи і змащуючи її. Завдяки мукоадгезивними властивостями вона залишається на поверхні ока і сприяє тривалій стабілізації слізної плівки.

N-гідроксиметилгліцинат повільно розщеплює бактеріальні клітинні мембрани, заміщає бактеріальний ендогенний гліцин, тим самим порушуючи синтез білка.

Динатрію ЕДТА, хелат, використовується для виведення відкладень солей кальцію з рогівки. Підсилює антимікробну активність N-гідроксиметилгліцинату.

Риболізин протягом декількох місяців після операції забезпечує захист структур, дозволяє зберегти їх цілісність, захищаючи від УФ-випромінювання. Можна використовувати для збереження вологості рогівки під час операції кросслінкінг при УФ-випромінювання.

Рекомендації щодо застосування:

  • захист і відновлення рогівки після різних видів стресу - травми, опіки, хірургічні втручання (фоторефракціонна кератектомія), Lasik (laser assisted in situ keratomelusis)), кератопластика, факоемульсифікація, кросслінкінг і ін.) і діагностичних втручань;
  • дистрофічні зміни рогівки;
  • дегенеративні зміни рогівки (кератоконус, кератоглобус);
  • профілактика прогресування катаракти;
  • тривале використання контактних лінз.

Особливі вказівки:

Може викликати короткочасне печіння, тимчасове затуманення зору. У разі будь-якої небажаної реакції слід припинити використання розчину і проконсультуватися з лікарем.

Якщо симптоми не проходять протягом декількох днів або виникають будь-які побічні реакції, слід звернутися до лікаря.

Р-ин є стерильним до відкриття флакона.

Щоб запобігти забрудненню розчину, щільно закривайте флакон після використання і не торкайтеся кінчиком дозатора до ока або інших предметів.

Продукт призначений тільки для зовнішнього використання в офтальмології.

При одночасному тривалому лікуванні іншими офтальмологічними розчинами слід звернутися до лікаря.

Не застосовувати препарат, якщо флакон пошкоджений.

Не застосовувати препарат у випадку очної інфекції.

Якщо пацієнт використовує контактні лінзи, необхідно зняти їх перед використанням розчину.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів продукту.


Спосіб застосування та дози:

Дорослим по 1-2 краплі в кон'юнктивальний мішок 4 рази на добу.

Дітям: по 1 краплі 4 рази на добу.

Після закапування закрити очі на 1-2 хв і не моргати.

Умови зберігання:

При температурі не вище 25 °C. Не застосовувати препарат через 30 днів після відкриття флакона.

Форма випуску / упаковка:

Краплі очні флакон 8 мл стерильного., № 1.

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ С.А.Ф. Фарма, 02160, Київ, пр. Соборності, 7A, офіс 514 Тел.: +38 (044) 353-03-92

Додаткові дані

Дозування:
краплі очні флакон 8 мл стерильного., № 1
Реєстрація:
- № -

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.